רפואה אלטרנטיבית משלימה לכם את הבריאות

תוכן עניינים

רפואה אלטרנטיבית היא שם כולל למגוון רחב של טיפולים בגוף הפיזי או בנפש המבוססים על שיטות, טכניקות וידע שלא הוכחו או נחקרו על בסיס מדע תקני של הרפואה קונבנציונלית המערבית. תחת הרפואה האלטרנטיבית נכנסות רפואות כמו הרפואה הסינית, היפנית וההודית לצד שיטות חדשניות ומודרניות יותר. אותם טיפולים או שיטות אינם באים להחליף את הרפואה המערבית או הקונבנציונלית, אלא להשלים ו/או לחזק אותה.

באילו בעיות ניתן לטפל באמצעות רפואה אלטרנטיבית?

יש שיטות רבות המבוססות על הרפואה האלטרנטיבית או המשלימה כמו ריברסינג, טווינא, דיקור, הומאופתיה, נטורופתיה, פרחי באך, רפלקסולוגיה, כירופרקטיקה, מדיטציה, טיפול במוח אחד, עיסוי רפואי ועוד. לכל שיטה יש את היתרונות והחסרונות שלה, כמובן, כאשר רובן מסייעות לחזק ולאזן את הקשר בין הגוף הפיזי למנטלי.
באמצעות שיטות שונות הלקוחות מהרפואה המשלימה ניתן לטפל במצבים שונים כמו בעיות שינה לצד לחצים וסטרס, טיפול טבעי בבעיות עור כאקנה, פסוריאזיס, פטריות וזיהומים בעור, גידולים סרטניים, חרדה ודיכאון, בעיות שלד ואורתופדיה לצד פציעות ספורט ודלקות, סוכרת ולחץ דם גבוה, בעיות ומחלות הקשורות למעיים ומערכת העיכול ועוד.

רפואה אלטרנטיבית

איך אדע איזה טיפול לבחור?

בעוד יש שיטות הנחשבות יעילות יותר לבעיות ספציפיות, אחרות ידועות כמתאימות למגוון של בעיות ומצבים רפואיים. ניתן להיעזר באנשים שאתם מכירים והתנסו בשיטה שאכן עזרה ושיפרה את הבעיה, לקרוא מידע אינפורמטיבי ברשת האינטרנט או לצפות בסרטונים בתחום של הרפואה המשלימה, לחפש מומחה או מטפל אליו אתם מתחברים מהתחום.
מומלץ לנסות 2-3 שיטות – נניח פרחי באך ודיקור – ולראות למה אתם והגוף שלכם יותר מתחברים. חשוב לציין כי לא משנה באיזו שיטה תבחרו, מדובר בתהליך שלוקח זמן, אין זו תרופת פלא או נוסחת קסמים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: