כאבי ראש כרוניים – אילו פתרונות קיימים בתחום

תוכן עניינים

כאבים כרוניים בגוף הם כאבים שחוזרים על עצמם ואנשים מתקשים להתמודד איתם או למצוא להם הקלה. כיום מוכרים בעולם הרפואה אינספור סוגים של כאבים כרוניים ולא תמיד מי שסובל מהם אפילו יכול או יודע להגדיר שהכאבים שהוא חש הם כאבים כרוניים. כאשר מדובר על כאבי ראש כרוניים מדובר בעצם על מיגרנות שתוקפות כל אדם בצורה או דרך שונה וכמובן בסוג הכאב שהוא יחוש. יש אנשים שכאשר מתחיל אצלם כאב ראש – הם מיד צריכים לעצור הכל ולטפל בעצמם, אפילו במחיר של עזיבת מקום העבודה באמצע היום. לעומתם יש אנשים שמצאו תרופה בבית המרקחת שמקלה להם על הכאב לפחות ברמה שבה הם יכולים להמשיך את סדר היום שלהם כפי שתכננו. אז איך נכון ומקובל כיום להתגבר על כאבי ראש כרוניים או להקל עליהם כמה שאפשר?

 

תרופות לכאבי ראש

דרכי ההקלה על כאבי ראש כרוניים מתחלקות בין אלה שמוכרות על ידי הרפואה המערבית לעומת אלה שנפוצות יותר דווקא מצד הרפואה האלטרנטיבית. מכיוון שכל אדם חווה אחרת את כאבי הראש הרי שלכל אחד גם תתאים דרך טיפול שונה. יחד עם זאת, כיום נראה שיש דרך חדשה לטפל בכאבי הראש ונראה שהיא מתאימה לחתך רחב מאד של מטופלים – על ידי הזרקת בוטוקס למיגרנה. אם עד כה הכרנו את הבוטוקס כחלק מהקוסמטיקה הרפואית, כלומר לצורך טיפולים להעלמת קמטים ומתיחת עור הפנים בעיקר, הרי שבשנים האחרונות מתברר ממש במקרה שמטופלי הבוטוקס שגם היו סובלים מכאבי ראש – הפסיקו לחלוטין לחוש אותם או שהעוצמה שלהם פחתה באופן משמעותי. מכאן שנפתחה דרך לחקור ולבחון מה אפשר לעשות, האם יש מכנה משותף למטופלים שהבוטוקס הביא להם הקלה וכמובן איך אפשר להבין מה בבוטוקס מביא איתו את ההקלה על מנת לפתח את זה באופן רשמי ומוסדר כהקלה לכאבי ראש כרוניים.

לא בטוח שזו הפעם הראשונה שבה הרפואה המערבית והאלטרנטיבית נפגשות. מה שבטוח זה שהרבה מאד אנשים תולים תקוות בהצלחת המחקרים ובמציאת המזור האמיתי למי שסובל מהמיגרנות. כאבי ראש כרוניים עלולים לתקוף כל אדם, לא תמיד ברור או מובן מה המקור שלהם וללא ספק הם יכולים להוות מכשול אמיתי במסלול החיים של לא מעט אנשים. ברגע שיובן יותר אודות הגורמים לכאבים והדרך שבה דווקא הבוטוקס מסייע בהקלה ושיכוך – אין ספק שאפשר יהיה לראות במיגרנות עוד בעיה עם כמה וכמה פתרונות בצידה, מה שלא קיים כיום. גם בנוגע לשימוש בבוטוקס היו ספקות בתחילת הדרך ועם חלוף הזמן התבררו עוד ועוד פרטים בנוגע לשימוש בו. כיום הרוב כבר ידוע ולא בכדי הוא הפך לחלק בלתי נפרד, שלא לומר לאחד מעמודי התווך בעולם הרפואה האסתטית.

מה צריך לקרות עכשיו?

כאמור, חשוב מאד שהמחקר הרפואי אודות המענה של הבוטוקס לכאבי ראש ימשיך ויתפוס תאוצה. אינספור אנשים מוצאים את עצמם מבטלים פגישות, משנים את לוח הזמנים היומי או פשוט נשארים בבית במקום להגיע לעבודה – כל זאת בגלל כאבי ראש שהם לא מצליחים או מסוגלים להתמודד איתם, או שהם לא מוצאים את התרופה שתקל עליהם. כאשר מוסיפים לכך את חוסר הידיעה בנוגע למתי פתאום יפרוץ כאב הראש – הרי מקבלים מצב בלתי נסבל שמהווה את היומיום של הרבה מאד אנשים. ברגע שיימצא הפתרון ויוכרז איך ולמה הבוטוקס הוא התרופה – אפשר יהיה להיעזר בו בקנה מידה הרבה יותר גדול.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: