התעסוקה המובטחת בעולם אבטחת המידע

תוכן עניינים

אי אפשר שלא לשים לב שפעולות רבות מחיי היומיום של כל אחד ואחת עוברים לאט אט להתבצע בצורה מקוונת דרך אתרי אינטרנט כאלה ואחרים. כולם כבר עושים את זה במידה זו או אחרת – מבצעים פעולות בחשבון הבנק, קובעים תורים לרופאים, מזמינים סחורה או מוצרים דרך אתרי מכר, ממלאים טפסים ומגישים בקשות או נרשמים לרשימות תפוצה לקבלת תוכן שהם מתעניינים בו. ההשערה היא שעם הזמן עוד ועוד שירותים יצטרפו לאלה שכבר קיימים והחיים יהיו הרבה יותר וירטואליים, אפילו יותר מכמה שנדמה שהם וירטואליים כעת. נשאלת השאלה – מה קורה בצד השני של רשת האינטרנט? לאן הולך כל המידע האישי והרגיש ואיך אפשר לדעת שהוא שמור ומוגן? בדיוק לשם כך מועסקים אנשים בתפקידים של אבטחת מידע בכל גוף ומאחורי הקלעים של כל אתר אינטרנט שמכיל פרטים אישיים של המשתמשים בו. אז מהי התעסוקה המובטחת בעולם אבטחת המידע?

 

עולם אבטחת מידע – עולם שלם של תעסוקה ותפקידים

על מנת להגן על כל המידע שהולך ומצטבר עם הזמן ללא הרף צריך חזית של אנשי מקצוע שזה התפקיד שלהם – גם לוודא שכל המידע מאובטח ושמור, גם לבדוק כל הזמן שאין פריצות או זליגות של מידע על ידי גורמים עוינים וכמובן תחזוקה שוטפת של אתרי האינטרנט של הארגון, זאת על מנת לוודא שהם נשארים אטומים ככל האפשר למרות המרחב הווירטואלי הרחב. מומחי אבטחת מידע כמו נתי דוידי יכולים להעיד שאין חברה או ארגון שלא מתייחסים בהם ברצינות תהומית לנושא זה, כולל כאשר יש צורך להקצות לכך תקציבים לא קטנים. לשם שמירה אדוקה על אותם נתונים ואותו מידע אישי של משתמשים וגולשים צריך להעסיק את מי שמומחה בתחומו ולכן בדרך כלל תפקידים של אבטחת מידע לא מתאימים כתפקיד ראשון בעולם ההיי טק והאינטרנט אבל התעסוקה מובטחת בעולם אבטחת המידע, והאחריות רבה. המעסיקים יעדיפו לבחור במי שכבר התנסה בתחום ומבין את המשמעות של שמירה על אותם נתונים.

שמירה על מידע אישי – מה חלקו של הגולש?

למרות שאפשר בהחלט לסמוך על מנגנון אבטחת המידע של אתרי האינטרנט הפופולריים – עדיין הגולש הוא זה שצריך לוודא שהוא פועל בדרך הטובה והנכונה ביותר כאשר הוא עושה שימוש ברשת האינטרנט הווירטואלית והעצומה בגודלה. יש דרכים שבהן אפשר לדעת מראש האם אתר אינטרנט זה או אחר נחשב לבטוח ומאובטח ואם לא מכירים את הדרכים האלה – כדאי ומומלץ לדעת איך לזהות אותם. ציור המנעול, למשל, בשדה של כתובת האינטרנט יכול לרמוז על רמה מסוימת של אבטחת האתר וכמובן שאם מדובר באתר שצריך להזין בו אמצעי תשלום הרי שצריכים להיות פרוטוקולים מתוחכמים ומתקדמים יותר של אבטחה ושמירה על הנתונים שמוזנים. במידה ורוצים לקבל מידע אודות האבטחה תמיד אפשר ליצור קשר עם מי שמפעיל את האתר.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: