האם מעטפת מבנה חסכונית באנרגיה?

תוכן עניינים

העולם הולך לכיוון של חוכמה, של טכנולוגיה מתקדמת, של קדמה, של סביבה ירוקה יותר, הכל במטרה לאזן את ההתחממות הגלובלית שמתרחשת כתוצאה ממגוון רחב של תהליכים, חלקם בשליטתם של בני האדם, חלקם לא. אחת השאלות שעולות פעם אחר פעם בהקשר של בניה, אדריכלות, עיצוב ושיקום מבנים היא האם מעטפת מבנה חסכונית באנרגיה ותורמת באופן כזה או אחר לאותו ניסיון לאזן את היקום ואת הסביבה שלנו. התשובה לשאלה הזו היא חד משמעית כן. מעטפת מבנה שמותקנת לאחר תכנון אדריכלי מחשבתי מעמיק ומבוססת על בחירת חומרי גלם ייחודיים מאפשרת לחסוך באנרגיה הן בטווח הקצר והן בטווח הרחוק.

 

איך זה בא לידי ביטוי?

אם בוחרים לייצר ולהתקין מעטפת חיצונית המבוססת על עבודות זכוכית ואלומיניום, ניתן לחסוך בצורה משמעותית באנרגיה. ראשית כל חומר הזכוכית מאפשר שקיפות וכך למעשה קרני השמש חודרות אל תוך המבנה מבחוץ פנימה ומחממות אותו. התהליך הזה מייצר שני דברים. הראשון זה תאורה טבעית. ככל שיש יותר תאורה טבעית המגיעה מבחוץ, יש פחות צורך בשימוש בתאורה מלאכותית וזה כמובן חוסך בחשמל וגם תורם לשמירה על פרודקטיביות במקומות עבודה ועל מצב רוח מרומם. הדבר השני שבחירה זו מייצר היא בידוד תרמי. כלומר, בחירה באלומיניום וזכוכית כשני חומרי גלם מרכזיים העוטפים את המבנה מבחוץ מאפשרת לנו בעצם לחסוך בחשמל ולהנות מטמפרטורה מאוזנת לאורך כל ימות השנה.

אלו עוד יתרונות יש למעטפת מבנה כזו?

יתרונות נוספים שבאים לידי ביטוי בבחירת מעטפת מבנה המשלבת בין אלומיניום לזכוכית באים לידי ביטוי גם בהיבט הפרקטי וגם בהיבט העיצובי. נוצרת מצד אחד מערכת איטום מבודדת שמונעת חדירה של מים ורטיבות אל תוך המבנה. מצד שני, מדובר בתוצר מרשים מבחינה עיצובית המייצר מעטפת מודרנית, יוקרתית ואלגנטית גם יחד.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: