יזמות: מהי בעצם, ומה כדאי לכם לדעת בנושא?

תוכן עניינים

לאורך כל החיים שלנו אנחנו פוגשים את היוזמים ואת הזורמים. היוזמים הם אלה שחושבים מחוץ לקופסא, אלה שיש להם רעיונות חדשניים, אלה שמוצאים פתרונות בכל מצב מאתגר או קשה. היוזמים הם היצירתיים, אלה שמפעילים את הדמיון והיצירתיות, אלה שלא מפחדים לחשוב קצת אחרת, הם גם הרבה פעמים המובילים, המנהיגים. הזורמים, הם אלה שפשוט זורמים עם הזרם. אז מהי יזמות? יזמות הוא תהליך בו מוציאים לפועל רעיון או יוזמה מסוימת משלב הרעיון ועד שלב הביצוע.

יזמות

האם יזמות היא לכל אחד?

לא. לא כל אחד יכול להיות יזם. כדי להיות יזם יש כמה תכונות מאוד חשובות שאנחנו צריכים שיהיו לנו או לפחות שנהיה מסוגלים לאמץ. כידוע, יזמי סטארטאפים ידועים בתור אנשים יצירתיים ומלאי דמיון, אנשים שמסוגלים לעבוד בצוות ולפעול במצבים של חוסר וודאות. יזמים הם אנשים שתמיד יראו את המטרה לנגד העיניים שלהם וידבקו בה. יזמים הם מנהיגים, מלאי ביטחון עצמי, יש להם את היכולת לקחת סיכונים, גם ובעיקר כספיים, אנשים שחותרים להישגיות אבל הם ישרים כמו סרגל, אפשר לסמוך עליהם. גם אם אין לנו את כל התכונות, יש לנו את רובן וכדי להוציא מיזם לפועל אנחנו צריכים שהשותפים שלנו יאופיינו בתכונות שאצלנו פחות חזקות או לא קיימות.

קיימים סוגים שונים של יזמים. למשל, היזם העצמאי. יזם עצמאי פועל בעצמו במטרה לממש רעיון למיזם שעלה במוחו הקודח. הוא ייעזר לעתים גם באחרים. לרוב מדובר ביזם בין ארגוני שמתווך בין כמה ארגונים ומציע להם לעבוד ביחד על הרעיון שלו. יש גם יזם פנים ארגוני שפועל בתוך הארגון. יזמים פנים ארגוניים מקדמים את הרעיונות שלהם בתוך הארגון ומשפרים בו תהליכים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: