בעיות בזיקפה – מי שמתבייש מתייבש

תוכן עניינים

יחסי מין בריאים, איכותיים, על בסיס קבוע מהווים חלק בלתי נפרד מחיים מאושרים ומספקים. יחד עם זאת, לא פעם צצות כל מיני בעיות ואתגרים בהקשר הזה, חלקם זוגיים, חלקם רק של צד אחד, חלקם פיזיים וחלקם רגשיים. למעשה, חלק מהגברים חווים מדי פעם בעיות בזיקפה, אבל תפקוד לקוי של זיקפה הוא במקרים רבים מקור לדאגה רק אם ביצועים מיניים משביעי רצון בלתי אפשריים באופן עקבי. המודעות לכך שבעיות בזיקפה ניתנות לטיפול, עלתה מאז הגילוי שתרופות טבעיות משפיעות על זקיפות הפין.

זו כבר לא בושה לפנות לייעוץ

בעבר גברים רבים בכל הגילאים היו מתביישים ללכת להיבדק או להתייעץ בשל בעיות מהסוג הזה. עם השנים, המודעות לגבי הנושא עלתה ויש יותר גברים שמגיעים להתייעץ עם אנשי מקצוע מתאימים. אם אתם חשים בושה, דעו שאין סיבה לכך משום שמדובר במשהו שהוא לגמרי טבעי, הגיוני וניתן לטיפול, יחסית בקלות ברורב המקרים. יחד עם זאת, גברים שיש להם בעיה עם הביצועים המיניים שלהם, עשויים להסס להתייעץ עם הרופא שלכם, ומתייחסים אל הבעיה במבוכה. בעיות בזיקפה הן מצבים רפואיים מובנים היטב וקיימות היום אפשרויות שונות זמינות של אין אונות טיפול טבעי.

גורמים

בעיות בתפקוד זיקפה תקין עשויות להיות מושפעות מבעיות בזרימת הדם, במערכת העצבים, וברמות ההורמונים של הגבר. גברים עלולים גם לחוות בעיות בזיקפה עקב גורמים פסיכולוגיים, כגון חרדה מביצועים מיניים.

תסמינים

לא תמיד גברים מסוגלים להשיג זיקפה בהצלחה. אם מצב זה מתרחש מדי פעם, הוא אינו נחשב לבעיה רפואית. יחד עם זאת, אם גבר אינו מצליח להשיג זיקפה באופן עקבי, יתכן שיש לו בעיית אין אונות. אין מסגרת זמן מוגדרת שבה אדם עלול לחוות בעיות בזיקפה כדי לקבל אבחנה. חלק מאנשי המקצוע הרפואיים מציעים שחצי שנה היא פרק זמן מתאים להגדרת בעיית אין אונות.

אבל בעיות בזיקפה אינן כוללות רק חוסר יכולת מוחלט להשיג זיקפה. התסמינים עשויים לכלול גם מאמץ לשמור על זיקפה במשך פרק זמן ארוך מספיק על מנת להשלים יחסי מין, או חוסר יכולת להגיע לשפיכה. לעתים קרובות יש תסמינים רגשיים, כמו מבוכה, בושה, חרדה ועניין מופחת בקיום יחסי מין.

אבחון

הגורמים האפשריים הרבים של בעיות בזיקפה מובילים רופאים לשאול שאלות רבות את המטופלים ולהזמין בדיקות דם, שבודקות, בין היתר, בעיות לב, סוכרת וטסטוסטרון נמוך. הרופא מבצע גם בדיקה גופנית, לרבות של איברי המין.

ברגע שרופא קובע היסטוריה רפואית, הוא מבצע אבחון נוסף כדי להבין אם הסיבה היא פיזית ולא פסיכולוגית. ברוב המקרים, לגברים יש שלוש עד חמש זקפות בלילה. תהליך האבחון בודק נוכחות של זקפות בלילה על ידי בדיקת תדירות וחוזק הזיקפה במהלך הלילה. שיטה זו מספקת מידע מוגבל אבל מסייעת בבחירת הרופא את הצורך בבדיקות נוספות.

פעילות גופנית

קיימים תרגילים גופניים שגברים יכולים לבצע כדי להפחית את ההשפעות של בעיות בזיקפה. מחקרים מראים שחיזוק שרירי רצפת האגן באמצעות פעילות גופנית הוא טיפול מועיל לגברים שסובלים מאין אונות.

פעילות אירובית, כגון ריצה או אפילו הליכה מהירה, מסייעים היטב לזרימת הדם ומסייעים לשפר בעיות בזיקפה אצל גברים שיש להם בעיות במחזור הדם.

כמה מילים לסיום

תפקוד לקוי של זיקפה מתרחש כשגבר אינו מסוגל להגיע לזיקפה מלאה באופן קבוע. מצב זה שכיח, ואם הגורמים לבעיות בזיקפה נובעים ממצבים גופניים כגון רמות כולסטרול גבוהות, או סיבות פסיכולוגיות, כגון חרדת ביצועים מיניים, חשוב להבין שהטיפולים הטבעיים זמינים ומשפרים את המצב.

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: