מדוע כדאי להשקיע בתכנון וביצוע עבודות זכוכית ואלומיניום?

תוכן עניינים

תחומים כמו בניה, שיפוצים, חידוש, עיצוב הבית, אדריכלות ועיצוב מוצרים עוסקים ברובם ובשלמותם איך לא, בחומרי גלם. יש כל כך הרבה חומרי גלם מהם ניתן לייצר דברים ומוצרים לשימושים שונים ולמטרות שונות. הפעם בחרנו לעסוק בשילוב של בין שני חומרים מאוד פופולארים בכל הענפים: תעשיה, תעופה, מלונאות, מסעדנות, בתים פרטיים, בניה, עיצוב ועוד – זכוכית ואלומיניום. אם בעבר היו מבצעים סוג של הפרדה בין שני חומרי הגלם הללו, היום יש יותר ויותר עבודות זכוכית ואלומיניום אשר מאגדות את שני החומרים הללו. בשורות הבאות נציג בפניכם את היתרונות הקיימים בשילוב המרהיב בין שני החומרים הללו, אבל לפני כן, חשוב קצת להכיר את סוגי העבודות.

 

לחוץ או לפנים

עבודות המשלבות את שני חומרי הגלם מתאימות כאמור למגוון של שימושים ומטרות. ניתן להתרשם מאופציה מעולה לחיפוי חיצוני באמצעות קירות מסך אלומיניום אשר הופכים להיות יותר ויותר פופולאריים בשל היתרונות הרבים שלהם. בנוסף, נהוג לשלב בין שניה חומרים גם כאשר מתכננים ובונים מעקות בבתי מלון, וילות ודירות יוקרה, מדרגות דקורטיביות, רהיטים המתאימים לחלק החיצוני של הבית כמו למשל המרפסת או הפרגולה ואפילו יש שיתכננו את הפרגולה עצמה משני החומרים הללו במטרה ליצור שילוב מרהיב בין פתרון הצללה לאור טבעי. חלונות, דלתות, מקלחונים, מחיצות אקוסטיות למשרדים, פירי מעליות ועוד.

אז מה היתרונות של שני החומרים הללו ביחד

למעשה, ניתן להתייחס ליתרונות של כל חומר בנפרד ואז להבין בצורה הטובה ביותר את החיבור.

  • עמידות – חומר האלומיניום נחשב לחומר חזק עמיד ודורש מינימום של תחזוקה. הוא עמיד בפנים רוחות, גשמים, שמש ואין צורך לבצע שום עבודות ליטוש או צביעה במהלך השנים, אך ורק ניקיון שגרתי. גם הזכוכית היא חומר עמיד בפני תנאים חיצוניים ודורשת רק ניקיון ותחזוקה בסיסית. מכאן ניתן להבין שהשילוב בין השניים יוצר חיפוי קירות חיצוני חזק, עמיד ואיכותי שמחזיק מעמד לאורך שנים רבות, זאת בשונה מחומרי גלם אחרים אותם צריך לתחזק בצורה מאוד אינטנביסית.
  • נראות – השילוב בין האלומיניום המודרני לזכוכית הקלאסית הוא שילוב פשוט מושלם. המוצרים השונים מקבלים מראה הייטקיסטי חדשני שמתאים מאוד לבנייה המודרנית. למעשה, שני החומרים ביחד מתאימים אחד לשני בצורה הרמונית ומאזנים את התכונות אחד של השני.
  • תמורה למחיר – אם משווים את שני חומרי הגלם הללו לחומרים אחרים, מגלים כי הם נחשבים לזולים הרבה יותר. היום גם תהליכי הייצור שלהם עברו המון שינויים ולכן אין ספק כי מדובר בשילוב מעולה גם בהיבט הכלכלי.
  • איטום – ברגע שבוחרים לנצל את היתרונות של האלומיניום והזכוכית מגלים כי רמת האיטום שמקבלים היא מאוד טובה. כבר עשרות בשנים משלבים את שני חומרי הגלם בייצור חלונות במטרה למנוע חדירה של מי גשמים לתוך הדירות ומאז שהחלו לחפות מבנים בקירות מסך מגלים כי הסיכוי שמים יחדרו למבנים נמוך מאוד. גם אם חודרים מים פנימה, התחזוקה, האיתור של הבעיה והתיקון הרבה יותר קל, בהשוואה לקירות גבס או בטון.
  • יותר ירוק – תהליכי הייצור של חומרים אלה מערבים הרבה פחות רעלים וכימיקלים הנפלטים לסביבה שלנו, בשונה מחומרים אחרים, זה מצד אחד. מצד שני, השילוב שלהם למשל בקירות מסך או בחלונות, מאפשר להנות מכניסה של אור טבעי פנימה וכך ניתן לחסוך בחשמל ולעשות בו פחות שימוש, מה שתורם לשמירה על הסביבה ולשימור מאגרים אנרגטיים בצורה חכמה יותר. גם בהיבט של בידוד, הטמפרטורה נשארת מאוזנת וכך יש צורך בפחות חימום וקירור.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: