כיצד מתאימים תערובות צמחים לריפוי לבעיה רפואית?

תוכן עניינים

אין כמעט אדם שלא סובל בשלב כזה או אחר מבעיות רפואיות ותסמינים שונים. לעתים מדובר במחלה של ממש כמו סוכרת, בעיות לחץ דם, רמות גבוהות של שומנים בדם, לעתים מדובר בבעיות הקשורות למערכת הקוגנטיבית כמו למשל בעיות קשב וריכוז. יחד עם זאת, בנוסף, יש עוד אינספור תסמינים מהם בני האדם סובלים באופן זמני או קבוע למשל בעיות אורטופדיות המובילות לכאב ומגבלה בתנועה במפרק או איבר, כאבי ראש ומיגרנות, קשיים בשינה, לחץ וסטרס, כאבי בטן ובעיות במערכת העיכול ועוד. אחת הדרכים להתמודד עם כל אותם מצבים היא על ידי נטילת של תערובות צמחים לריפוי. בשורות הבאות נציג בפניכם כיצד מתאימים את אותן תערובות בהתאם לבעיה ממנה אתם סובלים.

 

תכונות עוצמות ומינונים

בעיקרון יש כמה דרכים להתאים תערובות מצמחים או צמחי מרפא למצב רפואי כזה או אחר. הדבר הראשון שצריך להתייחס אליו הוא תכונות הצמח. יש צמחים שבאפקט שהם הם משחררים, מרגיעים, מפיגים לחץ ומתח, יש צמחים שהרכיבים הפעילים שלהם מסייעים באיזון המערכת ההורמונלית, צמחים אחרים דווקא בעלי תכונות מעוררות ומתאימים לאנשים הסובלים מעייפות כרונית וחוסר באנרגיה. בקיצור לכל צמח יש את הרכיבים הפעילים המאפיינים אותו ואת תכונותיו. אם רוצים לקצר תהליכים ופחות להעמיק בתכונות הצמחים, ניתן להתייעץ עם מרפאה טבעית להתאמה של פורמולה על פי הבעיה ממנה אתם סובלים, חומרת הבעיה, התדירות שהיא מופיעה ומאפיינים נוספים. חשוב לזכור כי לצמחים שונים בעלי אותן תכונות, עוצמות שונות ולכן לא כל צמח יתאים לכל אחד. לפעמים מומלץ ליטול את הפורמולה פעם אחת ביום ויש מקרים בהם מומלץ ליטול אותה גם 3,4 או 5 פעמים.

 

איך צורכים את הפורמולה?

יש כמה דרכים עיקריות לצרוך צמחי מרפא. הדרך הראשונה היא באמצעות נטילת קפסולה. יש היום אינספור סוגים של תוספי תזונה מסוגים שונים המכילים צמחים, תמציות של קליפות עץ, פרחים בריכוזים משתנים. זוהי דרך נוחה ויעילה ליטול את הפורמולה, רק חשוב להקפיד ולשים לב שזו לא מתנגשת עם תרופה שאתם לוקחים במקביל. בנוסף, חשוב לזכור שכל פורמולה מתאימה לצריכה בדרך שונה ולכן יש להקפיד על ההוראות כמו לפני או אחרי האוכל למשל.

דרך נוספת ליטול צמחי מרפא היא בחליטה. פשוט לוקחים את החליטה ושמים אותה בתוך מים רותחים ואז שותים. ניתן במידת הצורך גם להמתיק את החליטה עם מעט סוכר, דבש, אגבה או ממתיק אחר שאתם אוהבים. יש אפשרות ליטול צמחי מרפא גם בטיפות, כמו למשל בטיפול שנעשה בשיטת צמחי פרחי באך או בשיטה ההומאופתית. הדרך האחרונה היא על ידי אידוי הוא עישון. פשוט לוקחים את התפרחת, מכניסים אותה לתוך מכשיר האידוי ומאדים. כמובן שלכל שיטה יש את היתרונות והחסרונות שלה וזה עוד משהו שצריך לבחון בנפרד.

 

מהם היתרונות של צמחי מרפא על פני שיטות טיפול אחרות

  • לצמחי המרפא שלל רכיבים פעילים המסייעים במגוון של מצבים רפואיים ללא תופעות לוואי וללא תסמינים, זאת בשונה מתרופות למשל.
  • ניתן להתאים את הטיפול בהתאמה אישית ובאופן ספציפי לצרכים של המטופל.
  • את צמחי המרפא ניתן לצרוך בכל מקום בו נמצאים ללא כל תלות.
  • עלות הטיפול של רפואה אלטרנטיבית יחסית זולה בהשוואה לטיפולים אחרים.
  • מגוון הצמחים הקיים הוא אינסופי ולכן ניתן למצוא פורמולה מתאימה כמעט לכל בעיה רפואית או תסמין.
  • זה פשוט עובד. הצמחים מקלים על המצב ומאפשרים לנו לחיות חיים שלווים יותר, רגועים יותר, לחזק את הגוף ואת המערכת החיסונית.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: