אילו חברות הייטק מובילות בישראל מעל כולן?

תוכן עניינים

אין ספק שהכלכלה בארץ נחשבת לחזקה מאוד והחלק הגדול ביותר של הכלכלה שלנו הוא דווקא תעשיית ההייטק. במרוצת השנים, המוח היהודי הוכיח שהוא יודע ליצור רעיונות טובים, אשר הופכים לחברות סטארט אפ, או בשמן השני – חברות הזנק. יחד עם יכולת גיוס כספים מרהיבה וניהול מעולה, תעשיית ההייטק פורחת בישראל. כיום חלק ניכר מהתל״ג של מדינת ישראל מגיע מעולם ההייטק. ישנם אנשים שמקצינים ואומרים כי בישראל ישנן שתי תעשיות, תעשיית ההייטק וכל היתר. בין החברות ההייטק המובילות בישראל כיום ניתן למצוא את וויקס, אשר נותנת ללקוחותיה פלטפורמה לבניית אתרים ומגוון של מוצרים משלימים הקשורים לאתר, צ׳ק פוינט הנחשבת לספקית מובילה בתחום אבטחת המידע והסייבר וסולאראדג׳ העוסקת בפיתוח מתקנים לייצור אנרגיה סולארית.

חברות הייטק מובילות בישראל

חברות הייטק וסטארט אפ מובילות בישראל

כיום, הרבה מאוד סטארטאפים מתחילים את דרכם בישראל. ישראל ידועה בתור חממת מוחות, מהם יוצאים רעיונות חדשניים המשנים את העולם. מעבר לכך, תודות לתעשיית ההייטק המצליחה, אנו עדים ללא מעט משקיעים המחפשים כאן בישראל את הרעיון הבא ואת חברת הסטארט אפ הבאה שתזנק, מתוך הבנה שכאן יש את הבסיס לצמיחה והתפתחות של אותן חברות. בישראל קמות מידי שנה מאות חברות סטארט אפ. התחומים המרכזיים בהם אנו רואים את מרבית חברות הסטארט אפ הם כמובן תחום האינטרנט, תחום הסייבר ואבטחת המידע, תחום הרפואה, תחום המסחר האלקטרוני, איכות הסביבה, רפואה ועוד.
לאור ההתפתחות של הענף, צמיחתן של חברות הסטארט אפ והעובדה שחברות בינלאומיות רבות פותחות כאן משרדים ונציגויות, צופים גורמים בענף צמיחה מוגברת עוד יותר. נראה כי כתוצאה מכך, גם יעלה הקושי בגיוס עובדים מקומיים, המוכשרים לעבוד באותן חברות טכנולוגיה. לכן, יהיה מעניין לראות כיצד יתגברו החברות על האתגר הללו בהיבט של כוח האדם.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: