איך הפכה ישראל למעצמת היי טק?

תוכן עניינים

ישראל נחשבת למדינה שמאד מתקדמת מבחינה טכנולוגית ואינטלקטואלית ולא אחת עסוקות הכותרות באמצעי התקשורת ואתרי האינטרנט בידיעות אודות חברות קטנות מישראל, שהיא מדינה קטנה, שעושות חיל ומצליחות בזירה הבין לאומית. כך הדבר בעולמות ההיי טק והסטארט אפ, בהם אפשר לראות לא מעט אנשים שמסיימים את השירות הצבאי עם ידע טכני וטכנולוגי רב, עשיר ובעיקר – עכשווי, שמסייע להם להעמיד את ישראל בשורה אחת עם מדינות עצומות בגודלן ועשירות בתקציבים ומשאבים. האם תמיד הייתה ישראל כזאת? איך הפכה ישראל למעצמת היי טק? האם מאז ומתמיד הייתה כלפיה התייחסות כאל מעצמת טכנולוגיה מובילה ומתקדמת? ניתוח מהיר של מידע ונתונים יעלה שבכמה העשורים האחרונים התרחשה בישראל קפיצת מדרגה של ממש מבחינה מקצועית ואינטלקטואלית שכעת מאפשרת לישראל להוות שחקנית רצינית ותחרותית בזירות בין לאומיות רבות.

 

מה מציעה לעולם העסקים ישראל בתור מעצמת היי טק?

מה שיש בישראל ואפשר למצוא פחות במדינות אחרות הוא הניסיון הצבאי שהישראלים צוברים כבר בגיל צעיר. אפשר לקחת כדוגמה אינספור יוצאי יחידות מודיעין, מחשוב, תקשורת וטכנולוגיה שכבר בתחילת שנות העשרים לחייהם הם מצוידים בידע שיכול להביא להם קריירה מפוארת בעולמות מתפתחים ומתקדמים ואיתם גם משכורת מצוינת. בתמורה הם יהפכו לחוד החנית של עולמות הטכנולוגיה ויידעו להצעיד את ישראל בגאון לצד מדינות גדולות ומתקדמות אחרות. מומחים מעולם ההיי טק כמו נתי דוידי יעידו שכיום יש סברה רווחת בקרב קהילות המודיעין העסקי והטכנולוגי בכל רחבי העולם על כך שמסיימי השירות הצבאי בישראל יכולים להביא חברות להישגים מעולים ולא בכדי הם הופכים למבוקשים בתחומם כבר בתחילת דרכם המקצועית והתעסוקתית. הם אלה שמייצגים את ישראל בכנסים, תערוכות או מפגשים עסקיים ולכן הם אלה שפניה של ישראל כולה משתקפים דרכם.

לאן מועדות פניה של תעשיית ההיי טק הישראלית?

היתרון הגדול של תעשיית ההיי טק הישראלית היא היכולת האמיתית שלה לפעול גם בזירה המקומית וגם בזו הבין לאומית. חברות ההיי טק הגדולות משפרות את תנאי העבודה ואת אופן ביצוע התהליכים שמבוצעים בארגונים וחברות וכך אט אט כל גוף יכול לשפר את אופן הפעולה שלו בין אם באופן פנימי עבור העובדים והספקים ובין אם כלפי חוץ – עבור הלקוחות דרך השירותים והמוצרים שמוצעים. ההערכה היא שעם הזמן תלך ותשתפר היכולת של החברות הישראליות להציע עוד ועוד רעיונות, עוד ועוד שיפורים לעולמות הטכנולוגיה של חברות מכל התחומים והעולמות התוכן וכך תמשיך לככב בין החברות העולמיות המובילות את ההיי טק שבעצם משפר את החיים של האנושות כולה במציאות הנוכחית. אנשים רבים נהנים מאד לקחת חלק במהפכה שהם רואים שההיי טק מביא איתו ונשארים לפעול בתוך אותן חברות במשך כמה שיותר זמן.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: