5 טעויות נפוצות שעושים בעיצוב בית

תוכן עניינים

אם אתם בונים בית, משפצים, מחדשים או אפילו רק החלטתם להיעזר במעצבת פנים במטרה לעצב את הבית מחדש, יכול מאוד להיות שאתם יודעים בדיוק מה אתם רוצים לעשות ואיך. יש לכם את המראה, האווירה, הפריטים העיצוביים כבר בדמיון ואתם מוצפים בפרסומות ברשתות החברתיות, רק מעצם העובדה שאתם מדברים על הנושא. יחד עם זאת, יש לא מעט טעויות שדי הרבה ישראלים עושים. אז בשורות הבאות נציג בפניכם 5 טעויות נפוצות שעושים בעיצוב בית ונבין גם איך להימנע מהן.

 

אחת מהטעויות הנפוצות – לשפץ בלי לתכנן

שיפוץ הוא פרויקט מסיבי הדורש מלאכת מחשבת. בין אם בחרתם לשפץ רק חלק אחד או שניים בבית כמו חדר האמבטיה והמטבח, הסלון וחדר השינה ובין אם החלטתם שאתם רוצים לבצע שיפוץ קומפלט, שווה לקחת קבלן ומעצבת פנים שיסייעו לכם במלאכת התכנון שלב אחר שלב. ככל שהשיפוץ יהיה מתוכנן עמוק יותר ולפי שלבים, ככה הסיכוי לטעויות קטן. מה זה אומר תכנון? זה אומר להתאים את השיפוץ לפי הצרכים שלכם, זה אומר להבין מה אתם רוצים לשנות ומה לשמר בכל חלל והכי חשוב לבנות תקציב הכולל כתב כמויות מסודר. באתר 1nadlan.co.il תוכלו לקבל מידע נוסף על שיפוצים ותכנון נכון של בית.

 

עיצוב בית נקודתי בלי לחשוב קדימה

הטעות הזו נפוצה בעיקר במשפחות שיש להן ילדים קטנים בגילאים 0-8. אנחנו מגדלים תינוקות ואז אנחנו גם רוצים שהחדר יותאם לצרכים שלהם. העניין הוא שהילדים גדלים כל כך מהר ותוך מספר שנים החדר פשוט כבר לא נותן מענה למה שהם צריכים. אז יש לזה כמה פתרונות:

  1. חדר משחקים בנפרד וחדר ילדים בנפרד – ככה תמיד אפשר לבצע שינויים רק ברהיטים נקודתיים כמו מיטות ושידת החתלה ובחפצים המשלימים, מבלי לגעת במרחב עצמו.
  2. עיצוב שתמיד רלוונטי – אחת הטעויות שאנשים עושים היא לצבוע חדר תינוקות ולשים טפטים שתוך כמה זמן כבר לא רלוונטיים, בטח לא לילדים בני 6 או לכן, כדאי לבחור צבע שיתאים גם לעתיד, אולי לבחור בטפט קלאסי ולא במשהו טרנדי או צבעוני מדי.

 

אי ניצול מירבי של החלל

הטעות הזו יותר נפוצה בדירות מאשר בבתים, אבל היא קיימת אצל כולם. הרבה פעמים אנחנו פשוט לא מנצלים את המרחב כמו שצריך ואז בעצם נוצר מצב של בעיות אחסון, חוסר במקום, בלאגן וכדומה. יש היום כל כך הרבה פתרונות מגניבים שאפשר לשלב בעיצוב של הבית כמו למשל ארון בכניסה וכך למנוע בלאגן של מעילים, נעליים זרוקות ושאר חפצים, לנצל את המקום שמסתתר מתחת למדרגות לאחסון נוסף ועוד. גם כאן נכנס לתמונה התפקיד של המעצבת בה תיעזרו, כך תוכלו לשבת ביחד ולהבין איך אפשר לתכנן את החללים בצורה האופטימלית.

התמכרות לטרנדים

עולם עיצוב והלבשת הבית עמוס בטרנדים. יש כאלה שחולפים תוך שנה אחת ויש כאלה שמקומם להישאר. התפקיד שלכם הוא להבין מה באמת ישרת אתכם לטווח הרחוק ולא לרכוש פריטים או מוצרים שישרתו אתכם רק לתקופה נקודתית, בעיקר אם מדובר בהוצאה כבדה מדי.

 

בחירת בעלי מקצוע

טעות קריטית. בחירה של בעלי מקצוע לא בצורה מושכלת שנעשית הרבה פעמים ממקום אימפולסיבי או פשוט כי ”לא נעים“. עליכם לבצע מחקר מעמיק של כל בעלי המקצוע שיקחו חלק בתכנון או בשיפוץ של הבית שלכם ולקחת בחשבון קריטריונים כמו מקצועיות, אמינות, זמינות, שקיפות, אחריות ומחיר הוגן.

 

לסיכום, תכנון של בית איננו עניין של מה בכך ומדובר בפרויקט שדורש מחשבה, השקעה וזמן. קחו בחשבון את ה 5 טעויות נפוצות שעושים בעיצוב בית ותחשבו לפני שאתם מתחילים בשינוי.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: