כל השלבים הנכונים בתהליך שיפוץ בית ישן

תוכן עניינים

שיפוץ כללי או שיפוץ בית נחשב לאחד הפרויקטים הכי מרגשים. זוהיא החלטה שאנו לוקחים במטרה לשפר את איכות החיים שלנו וכמובן שבסוף השיפוץ, ערך הנכס צפוי לעלות.

מה כולל תהליך שיפוץ בית?

שיפוץ בית הוא תהליך שבתוך מספר חודשים בודדים נוכל להנות מבית או דירה חדשים לגמרי, במידה ומדובר על קניית בית ישן או עבודות שיפוצים של בית ישן. תחושה שזה המקום שהכי נעים לנו להיות בו. יש שני סוגים עיקריים של שיפוצים בישראל: שיעניקו לנו הרגשה של מקום חמים ונעים משלנו.

  1. שיפוץ כללי ספציפי – התמקדות בחלל אחד או כמה חללים כמו למשל החלפה של חדר האמבטיה, חידוש המטבח וכדומה.
  2. שיפוץ כללי מסיבי – תהליך בו אנו מחליפים את מרבית או את כל הרכיבים בבית, שוברים קירות, משנים את המטבח, מחליפים דלתות, חלונות, ריצוף וחיפויים.

 

מה ישפיע על מחיר השיפוץ?

אחד הדברים שאנחנו צריכים להתייחס אליהם בכל שיפוץ הוא התקציב. מה שמשפיע בין היתר על מחיר השיפוץ אלו הם הקריטריונים הבאים:

  1. רמת הניסיון והמקצועיות של הקבלן – ככל שהקבלן יהיה יותר מנוסה ויותר מקצועי, כך המחיר שלו יהיה גבוה יותר. המחיר של הקבלן ישפיע על איכות השיפוץ וכמובן רמת הגימור של הבית.
  2. עלות חומרים – לא סתם אומרים שאפשר לשפת מטבח בעלות של 20 אלף ש“ח ואפשר גם בעלות של 100 אלף ש“ח. ככל שנלך על חומרים יקרים יותר, יבוא אישי ונגרות בהתאמה אישית, מחיר השיפוץ יעלה.
  3. מורכבות- ככל שהעבודה תהיה מורכבת וארוכה יותר, הדבר ישפיע על המחיר.

שלבים בשיפוץ בית

לאחר שהחלטנו על תכנית שיפוץ, שכרנו אדריכל ו/או מעצבת פנים ואנחנו יודעים בדיוק מה ואיך אנחנו רוצים לעשות, יש כמה שלבים עיקריים שעלינו לקחת בחשבון:

  1. הריסה ופינוי- שלב זה כולל הריסה של מה שקיים בין אם זה קיר שמפריד בין הסלון למטבח ובין אם חדר שלם שאנחנו רוצים להחליף. לאחר מכן מפנים הכל.
  2. הכנת התשתית למערכות החדשות
  3. התקנות (התקנת מטבח למשל, פרגולות אלומיניום לחצר, ועוד).
  4. קרמיקות, טיוח, צבע.
  5. גימורים – שלב קריטי הדורש שקעה וזמן. רמת הגימור והתוצאה הסופית מושפעת מאיכות החומרים שבחרנו וממקצועיות הקבלן.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: