מומחה לאורולוגיה אונקולוגית – מה חשוב לדעת לפני הייעוץ?

תוכן עניינים

מומחה לאורולוגיה אונקולוגית מתמחה בגילוי, מניעה והתאמת טיפול מתאים למגוון של מחלות וגידולים סרטניים ממאירים בדרכי השתן, גידולים הקשורים לבלוטת הערמונית, גידול באשכים, גידולים במערכת השתן ובכליות. בדרך כלל, שמגיעים לייעוץ אונקולוגי מהסוג הזה המטופל כבר עבר את מרבית הבדיקות הנדרשות לאיתור המחלה כמו למשל בדיקות דם, בדיקות שתן מקיפות, בדיקת ביופסיה, בדיקת MRI ועוד.

 

בחירת מומחה לאורולוגיה אונקולוגית המתאים לכם

בין אם התחלתם את תהליך הבדיקות בשל תסמינים כמו שתן בתדירות גבוהה, תסמינים הקשורים לפעילות המינית שלכם ובין אם כתוצאה מהופעה של דם בשתן, כעת עליכם לבחור את המומחה המתאים לכם. בחרו מומחה זמין, כזה שאתם מרגישים בנוח לשאול אותו שאלות אישיות, מקצועיות ורפואיות גם יחד, בדקו לפני כן המלצות דרך אנשים שאתם מכירים או דרך רשת האינטרנט ורק אז החליטו. יש אורולוגים אונקולוגים אשר עובדים במסגרת הביטוחים של קופות החולים ויש רופאים שפועלים באופן פרטי. תוכלו לבקש החזרים על הביקורים במידה ויש לכם ביטוח פרטי. בנוסף, לפני שאתם מגיעים לייעוץ עם מומחה כזה או אחר, מאוד חשוב לאסוף את כל תוצאות הבדיקות שביצעתם עד לאותה תקופה. יכול להיות שלאחר הייעוץ, הרופא ישלח אתכם לבדיקות נוספות בכדי לקבוע תכנית טיפול מתאימה.

איזה בדיקות וטיפולים מבצע רופא אורולוג אונקולוג מומחה?

מומחה לאורולוגיה אונקולוגיה מבצע קשת רחבה של טיפולים ובדיקות ביניהם כריתה רדיקלית של הערמונית, כריתה באמצעות רובוט, ניתוחים המסייעים בריסוק אבנים בכליות ומערכת השתן באמצעות לייזר, מה שנקרא גם ניתוחים אנדוסקופים, טיפולים פולשניים זעירים המסייעים בהגדלה של הערמונית, הסרת של גידולים בערמונית באמצעות ניתוח, כריתות מלאות או חלקיות של איברים כמו כיס השתן, אשכים, כליות כתוצאה מגידול ועוד.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: