גירוש יונים – השיטות שיביאו קץ למטרד בבית

תוכן עניינים

עבור כולנו יונים מצטיירות בתור ציפורים חביבות, אותן אנו רואים רק בכיכרות העיר, כאשר הן מנקרות פירורי לחם שאנשים זורקים להם. אולם אחד המטרדים היותר גדולים שיכולים להיות לנו במרחב הביתי הם דווקא אותן ציפורים חמודות. היונים מביאות עימן הרבה מאוד חיידקים, בעיקר עקב הצרכים שאותם הן עושות על גג הבית ובקרבת הבית שלנו. הן אף נושאות עימן כיני יונים שיכולות לעבור אלינו, או אל הבגדים שלנו אותם אנו תולים לייבוש מחוץ לבית.
ישנם כיום לא מעט פתרונות לגירוש יונים, כאשר כל פתרון מתאים לסוג אחר של בתים. חשוב מאוד להתייעץ עם הקבלן שאותו אתם מזמינים לבצע את הפרויקט, לפני שאתם מחליטים איזה פתרון לרכוש. בדרך כלל, הקבלן עצמו יבקש להגיע לפגישת ייעוץ, במסגרתה הוא יקבע איתכם איזה פתרון יתאים עבור הבית שלכם. זאת כיוון שפתרון העובד טוב בבניין מגורים משותף, לאו דווקא יתאים לבית פרטי עם גג רעפים.

גירוש יונים

סוגי פתרונות לגירוש יונים

במידה ואתם צריכים פתרון שיתאים עבור הרחקת יונים מגג רעפים, תוכלו להיעזר באחד משני הפתרונות הבאים: הראשון נחשב למאוד פופולרי והוא פתרון של דוקרנים. את הדוקרנים נמקם לאורכו ולרוחבו של הגג, כאשר הדוקרנים למעשה מונעים מהיונים להתמקם על גג הרעפים שלכם ולהקים שם את הקן שלהן. הפתרון הזה אינו נחשב להומני בעיני רבים, היות והיונים עלולות להיפצע. לכן, רבים מעדיפים פתרון של גירוש יונים באמצעות סאונד. למעשה, הקבלן שמרחיק את היונים יתקין רמקולים על גג הבית שלכם. אותם רמקולים משמיעים קולות שמפחידים את היונים, ובכך נגרש אותן. זהו פתרון שנחשב להומני יותר, היות ואין שום דבר שיפצע את היונים. סילוק יונים כאן הוא על בסיס רעש בלבד.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: