צרכנות חכמה – כך תוכלו לחסוך אלפי שקלים בשנה

תוכן עניינים

קיימים שני תחומים שמאוד מעסיקים אותנו במהלך חיינו. תחום אחד הוא העבודה שבה בחרנו לעבוד. מציאות יומיומית ששואבת אותנו לתוך שגרה של עשייה. אנחנו נמצאים כל כך הרבה שעות ביום, בשבוע, בחודש, בשנה בעבודה והכל כדי להתפרנס. כדי לספק ליקרים לנו ולנו את כל מה שצריך, כדי להתקדם בסולם הקריירה, כדי להיות עסוקים וכדי להגשים את החלומות הללו. לשם כל אלה אנחנו עובדים יום אחרי יום. התחום השני הוא תחום השיווק. אנחנו חשופים לפרסומות ותכנים שיווקיים כמעט בכל מקום אליו אנחנו מגיעים. בקניון ובמרכזים מסחריים, בגלישה ברשת האינטרנט, באפליקציות, בעיתונות הכתובה ובשלטי החוצות תוך כדי נהיגה. שני התחומים הללו קשורים אחד בשני ואם אנחנו רוצים שהכסף עליו אנחנו עובדים כל כך קשה יקנה לנו יותר, אנחנו צריכים להתחיל לחשוב ואפילו להבין במה שנקרא צרכנות חכמה. אז הנה כמה טיפים שיחסכו לכם לא מעט כסף.

 

תכנון מראש

ככל שתתכננו את החיים שלכם מראש זמן רב יותר, ככה תוכלו לחסוך יותר כסף. למשל בחופשות ובהזמנה של כרטיסי טיסה. ככל שמזמינים מקום זמן רב יותר מראש, המחירים טובים יותר וכך אפשר להנות מהצעות אטרקטיביות מבלי להתפשר על איכות החופשה. בנוסף, אם תירשמו לכל מיני מועדונים כמו למשל מפעל הפיס הטבות, תוכלו להנות ממגוון של הנחות לאטרקציות ופעילויות לכל המשפחה, הנחות למסעדות, הנחות וקופונים בחנויות ועוד.

 

צרכנות חכמה זה לא רק קניות

עוד דרך מעולה לחסוך כסף היא באמצעות פתרונות חכמים. מספיק שתחליטו להתקין דוד חכם ולתזמן את השעות שבהן הדוד דלוק, בהתאם לצרכים שלכם ולאופי השימוש, תוכלו לחסוך אלפי שקלים בשנה שיוזילו משמעותית את חשבון החשמל שלכם. זה נכון לגבי כל מוצר חשמלי חכם, גם עבור הרכב אותו אתם רוכשים וגם עבור מוצר פשוט כמו חסכמי מים בברזים.

 

 

השוו מחירים

היום זה קל יותר מתמיד. קיימים עשרות אם לא מאות אתרים שעוזרים לנו להשוות מחירים בצורה קלה ונוחה. אתם יכולים להשוות מחירים ולבדוק המלצות על מוצר מסוים שאתם צריכים לרכוש, אתם יכולים להשוות מחירים על בגדים לפני שאתם רוכשים אותם ואפילו להשוות מחירים בין בעלי מקצוע. כמובן שלא תמיד הזול הוא דווקא הטוב והמומלץ ביותר, אבל כן כדאי להשוות מחירים בכל הזדמנות שיש לכם.

 

 

אתרים שמחזירים לכם כסף

כידוע, תחום הקניות ברשת תופס תאוצה משנה לשנה והיום יש אתרים שדרכם אתם בעצם יכולים לבצע את הקניות שלכם וכך בעצם לקבל כסף בחזרה על כל קניה. כמובן שמדובר באתרים הגדולים והכי מבוקשים אבל אם אתם עושים בהם קניות באופן קבוע, זה בהחלט משתלם לבצע את הקניות דרך PAY BACK.

 

תזמנו את הקניות שלכם

שמדובר בבגדים, רהיטים ומוצרי חשמל, שווה ואף כדאי לתזמן את הקניות שלכם בהתאמה לתקופה בשנה. למשל, לקראת סוף השנה יש אינספור הנחות ואתם יכולים לחסוך ככה אלפי שקלים. בצעו רכישות של בגדים בסוף עונה, במיוחד עבור הילדים ובמיוחד לשנה הבאה.

 

ועוד כמה טיפים מעולים לצרכנות חכמה

  1. לפני שאתם קונים מוצר או פריט בדקו היטב שאין לכם אותו ואתם באמת זקוקים לו
  2. לפני שאתם מבצעים רכישה, בדקו האם ניתן להשאיל, במיוחד מוצרים שצריך לפעם אחת כמו חליפת סקי לחרמון או מקל אופניים שעוזר לילד להיפטר מגלגלי העזר
  3. עודדו את הילדים למכירות עצמאיות כמו משחקים וספרים שהם לא משתמשים בהם יותר
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: