חוקים בנושא צרכנות נבונה לילדים, מבוגרים וכל המשפחה

תוכן עניינים

צרכנות נבונה לילדים ומבוגרים היא מושג שהולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות בכל העולם וגם בישראל. מדובר בשם כולל לפעולות שונות שכל מטרה שלהן היא התבססות כלכלית, קבלת ההחלטות הנכונות כאשר השיקולים הם כלכליים וכספיים, ביצוע הערכה נכונה למצב תזרים המזומנים וכמובן יציאה ממצב של משיכת יתר בבנק ומעבר לרווחה כלכלית, שקט נפשי ויתרת זכות. התחום של צרכנות נבונה מתייחס בעיקר לנושא של קניות – מה לקנות ומתי, איך להיערך לקראת רכישה בסכום כסף גדול, מתי לוותר לחלוטין על הקנייה ואיך לבצע מערך של שיקולים על מנת להגיע להחלטה הנכונה. כיום ידוע שמדובר בתחום שחשוב מאד לדעת אותו עד כדי כך שאפילו בבתי הספר יש תכנים שקשורים בו, שכן ההערכה היא שאין גיל מוקדם מדי להתנהל כלכלית בצורה נכונה ונבונה.

 

איך מאמצים חשיבה של צרכנות נבונה לילדים?

כאמור, וכפי שניתן להתרשם גם ממאמרים בבלוג Esek2all.co.il ועוד, המהות של חשיבה על צרכנות נבונה קשורה בבחירה האם לקנות או לא לקנות. על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה צריך לבדוק כמה נושאים אישיים שקשורים לנושא הכסף האישי או המשפחתי – האם מדובר בקנייה הכרחית, מה תהיה ההשפעה של הוצאת הסכום הזה על מצב התזרים המשפחתי, האם מדובר בסכום שאפשר להוציא מחשבון העובר ושב או שיש צורך בהיערכות מבחינת שחרור פקדון או משיכה מאפיקי השקעה שונים.

 

ייתכן והמסקנה תהיה שצריך והכי כדאי לקחת הלוואה בתנאי החזר נוחים ואטרקטיביים מאשר לפתוח קופת חיסכון או לממש כספים שנמצאים כרגע בחסכון ארוך טווח. באופן כללי כדאי לקחת בחשבון שהחלטות טובות ונכונות שיתבררו כנכונות גם לטווח הארוך יכולות להילקח בייעוץ עם אנשי מקצוע שיוכלו לכוון ולסייע לכל אדם על פי מצבו. זאת בעיקר ובמיוחד כשמדובר על השקעה בדל"ן, רכב או רכישה של דברים גדולים ויקרים אחרים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: