מתי תצטרכו את שירותיה של חברת ייעוץ אסטרטגי?

תוכן עניינים

ייעוץ אסטרטגי הוא סוג של שירות שצריך להינתן בדרך כלל למנהלים בכירים במשק – מנהלי תאגידים, חברות או ארגונים שונים. לא תמיד המנהל בעצמו, למרות ידע, ניסיון וכישורים שיש לו, יכול או יודע מה קורה בשוק של המוצר או השירות שלו או לא מבין את מהות הארגון שהוא נכנס אליו ולכן עליו לקבל טיפים והמלצות מקצועיים דרך חברת ייעוץ אסטרטגי שמתמחה בדיוק בתחום זה והעובדים שלה יהיו בעלי הרקע והניסיון הדרושים לצורך הסתכלות על התמונה הכוללת והרחבה. אין מדובר בשירותי ייעוץ עסקי או בליווי לצורך הקמת עסק חדש יש מאין אלא מדובר ברמה הרבה יותר גבוהה של ניהול חברה או ארגון גדולים – התוויית מדיניות, בחינה מעמיקה של תנודות השוק הרלוונטי (או השווקים הרלוונטיים) וקביעה של החלטות או פעולות לביצוע הלכה למעשה.

 

מתי נדרשים שירותי ייעוץ אסטרטגי?

לא בכדי מכונים שירותים אלה גם בשם ייעוץ למנהלים. ארגון גדול יכול לפעמים להיתקל במכשולים או אתגרים שיאלצו את המנהלים הבכירים לבצע שינויים כאלה ואחרים או אפילו לשנות את המדיניות העקרונית שעל פיה הם עובדים. מדובר בתהליך שצריך לדעת איך לבצע אותו ואין מדובר בפעולות שמבוצעות כלאחר יד. חברת ייעוץ אסטרטגי כמו gioraeiland.com היא הכתובת הנכונה לפנות אליה כאשר הארגון צריך לבצע תהליכים או שינויים עמוקים שיביאו איתם שינויים נוספים ושיש להם השפעה על הפעילות היומיומית בארגון כולו, לעיתים אפילו עד אחרון העובדים. אין זה פשוט לקבל את העובדה שנדרשות התאמות כאלה ואחרות במדיניות הארגון או בחזון שלו, שכן יכולות להיות לכך השלכות על פעילות החברה, על שביעות הרצון של הלקוחות שלה, על הנגיעה של החברה בנושאים ציבוריים או סביבתיים וגם על תנאי העבודה של העובדים המסורים. מכאן שצריך לבצע שינויים כאלה תוך קבלת ליווי מקצועי.

 

איך בוחרים יועץ אסטרטגי?

יש חשיבות גבוהה לבחירה של חברת ייעוץ אסטרטגי, שכן נדרשים לשם ליווי שכזה אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב ומגוון ככל האפשר בהרבה נושאים או תכנים, מה שמבטיח לו ראייה כוללת ורחבה על הרבה מהתחומים שבהם עוסק הארגון. דבר נוסף וחשוב אשר בגינו מזמינים שירותי ייעוץ אסטרטגי הוא נקודת המבט האובייקטיבית. אין זה פשוט, ואפילו זה כלל לא אפשרי למנות לתהליך מורכב שכזה מי מהמנהלים שבארגון בשל ההכרות המעמיקה שלו עם כל התהליכים והפעולות שקורות בו ויש חשיבות עליונה לקבלת חוות דעת, ניתוחים מעמיקים והמלצות להמשך מאנשי מקצוע אובייקטיביים שפועלים ללא משוא פנים וכל המטרה שלהם הוא לסייע בהחלת התהליך, במציאת הדרכים הנכונות והטובות ביותר לפעולה וכמובן בליווי ו-וידוא שהכל מתבצע כשורה ועל פי התחזיות.

 

 

מי מתאים להיות יועץ אסטרטגי?

בישראל חשוב להכיר את דמויות המפתח, אלה שיש להם את נקודת המבט הרחבה על החיים בכללותם, כולל היבטים כלכליים ואפילו פוליטיים שייתכן ויהיו קשורים להמשך התנהלות הארגון. שירות צבאי ארוך ומשמעותי והמשך עשייה ועבודה בחברות כלכליות או תעשייתיות יכולים לתת ליועץ יתרון בראייה רחבה והבנה של תהליכים מורכבים, מה שבתורו יסייע לו מאד להעניק את הייעוץ הטוב ביותר שהוא יכול להציע למנהלים שמגיעים עם הארגון שלהם לצומת דרכים ונדרשת להם עזרה מקצועית ואמיתית על מנת לנווט באי ודאות שהם חווים. ברגע שיש זוג עיניים נוסף שמלווה את התהליך – הרבה יותר קל לצלוח אותו בשלום ועם מינימום נזק לארגון או לתדמית שלו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: