עבירות תנועה בחו"ל

תוכן עניינים

עבירות תנועה בחו"ל שמתבצעות במהלך חופשה או ביקור בארץ אחרת, מובילות לקבלת דו"ח תנועה לאחר החזרה לארץ. הדו"ח כולל את פרטי העבירה, תאריך, שעה ומיקום; מספר זיהוי הרכב; קטגוריית הרכב, המותג והדגם. מאוד מומלץ שלא להתעלם מדו“ח תנועה שמקבלים, גם אם אתם חושבים ובטוחים שלא תגיעו שוב לאותה מדינה, הדבר עלול להוביל גרירה להליכים משפטיים שאתם ממש לא רוצים להיכנס אליהם.

מה כן לעשות?

בכל הנוגע לעבירות תנועה שמובילות לקנסות חניה או נהיגה באזורי תנועה מוגבלים, הדו"ח יכלול קנס שיש לשלם אותו. אבל אם הדוח מפרט עבירות תנועה חמורות יותר, כמו למשל נהיגה בשכרות, או נהיגה במהירות מופרזת, זה הזמן ליצור קשר עם משרד עורכי דין תעבורה תל אביב. כמובן שממש כמו כאן בישראל, גם בחו“ל יש חוקי תנועה ולכל מדינה, לכל מקום, יש את החוקים שלו. למשל בארצות הברית מותר לפנות ימינה ברמזור אדום, זאת במידה והתנועה מאפשרת את זה. באנגלית ובמדינות נוספות כמו אוסטרליה למשל הנסיעה היא בנתיב ההפוך בהשוואה כאן לישראל.

חשוב לא להתעלם מהדו"ח

נהגים ישראלים רבים נוטים להתעלם מדוחות עבירות תנועה שבוצעו בחו"ל ושנשלחים לאחר שיבתם לארץ, אבל התנהגות זו רק מובילה לעונשים מוגדלים בהרבה. אם הדו"ח מוצדק וביצעתם את העבירה, יש לשלם את הקנס.

אם תתעלמו, לא רק שהקנס יגדל, אלא שיצפו לכם קשיי כניסה לאותה ארץ, אם תבקשו לשוב לביקור במדינה. עורכי דין מומחים לתעבורה יסבירו לכם את אפשרויותיכם, אם ברצונכם לערער על הדו"ח, סיכויי קבלת טענותיכם, או ייצוגכם בפני הרשויות המקומיות של המדינה הזרה, אם לדעתכם הדו"ח שגוי.

נהיגה במהירות מופרזת

עבירת התנועה הנפוצה ביותר בחו"ל, כמו בישראל, היא נהיגה במהירות מופרזת, לכן חשוב לבדוק את התקנות המקומיות לפני הנסיעה ולזכור תמיד לציית לשילוט בצידי הדרך.

חשוב להבין את הקנסות על נסיעה במהירות מופרזת באזור עירוני, בכבישים שונים והנחיות שנוגעות לנהיגה במהירות המותרת.

נהיגה בשכרות

במדינות רבות בחו"ל, המגבלה לנהיגה תחת השפעת אלכוהול היא חמישים מיליגרם אלכוהול, ומאה מיליליטר אלכוהול בדם, שניתן לזהות באמצעות בדיקה. לכל מדינה יש את מערך החוקים שלה, אבל המגבלות זהות למדי.

אבל ברוב המקרים הכללים מחמירים עם נהגים מסחריים או נהגים שקיבלו רישיון נהיגה לאחרונה, לכן חשוב לבדוק את התקנות לפני שאתם נוסעים, או שאם יש לכם ספק, הימנעו לחלוטין משתיית אלכוהול לפני נהיגה.

תשלום קנס על ביצוע עבירת תנועה בחו"ל

נהגים ישראלים רבים מאמינים שהם חסינים מפני קנסות או העמדה לדין אם הם נתפסו כשהם עוברים על חוקי נהיגה במדינות רבות בחו"ל, אבל זוהי סברה שגויה. הוראות אכיפה חוצות גבולות מאפשרות לרשויות האכיפה לרדוף ולקנוס נהגים שביצעו עבירות תנועה גם אם אינם תושבי או אזרחי המדינה באמצעות טכנולוגיה שזמינה כיום.

מה שזה אומר זה שאם נהגים ישראלים נתפסו כשהם נוהגים ללא חגורת בטיחות, או כשנהגו במהירות מופרזת במדינה בחו"ל, הם עדיין צפויים לקבל קנס ולהיות מועמדים לדין, לכן חשוב להקפיד להישאר בצד הנכון של החוק כל הזמן.

בשורה התחתונה, מומלץ לתת את הדין על עבירות תנועה

רוב עבירות התנועה שבוצעו בחו"ל מסתיימות בהודאת הנהג באשמתו, וקבלת קנס. עורכי דין לתעבורה, שמייצגים את הנהג, מנהלים משא ומתן על הסדר הפשרה הטוב ביותר האפשרי, אשר יצטרך להיות מאושר על ידי הנהג, בסיוע מתרגם במידת הצורך.

לסיכום, אם קיבלתם דו”ח על עבירת תנועה שעשיתם או כביכול עשיתם בחו”ל, טפלו בזה כמה שיותר מהר.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: