החשיבות של איטום חדירות מים

תוכן עניינים

בכל פרויקט, מבנה או בית שעוברים תהליך תכנון מחשבתי על ידי אדריכל ואנשי מקצוע נוספים, יש כמה מרכיבים סופר חשובים שאי אפשר להתעלם מהם. אחד מהם קשור לכל הנושא של איטום חדירות מים. מים יכולים לגרום לנזקים בלתי הפיכים בכל סוגי המבנה, לפגוע בערך הנכס לטווח הקצר והארוך גם יחד, להוביל לפגיעה באיכות החיים של האנשים המתגוררים או נמצאים בתוך המבנה ואפילו במקרים רבים לגרום לבעיות בריאותיות כתוצאה מהיווצרות עובש. לכן, חשוב מאוד ליישם מערכת איטום רצינית, מקצועית ומתקדמת מבחינה טכנולוגית במטרה למנוע חדירה של מים מהחוץ אל הפנים

 

איך מבצעים איטום חדירות מים מהחוץ אל הפנים?

יש כמה גורמים שיכולים למנוע חדירה של מים מהחוץ אל הפנים. הגורם הראשון הוא מעטפת מבנה חכמה המבוססת על חומרי גלם עמידים ואיכותיים נגד מים כמו למשל שילוב בין אלומיניום, זכוכית, בטון ואפילו אבן. השילוב בין בחירת חומרים ומערכות איטום מתקדמות לצד יישום מקצועי ויסודי מסייע למנוע כניסה של מים דרך הקירות החיצוניים ישירות אל הקירות הפנימיים. הגורם השני הוא כמובן הגג. ברגע שמתקינים מערכת איטום מתקדמת בחלק העליון של הפרויקט, בוחרים בגג המתאים לתנאי השטח בין אם זה גג בנוי או שטוח, משלבים מרזב איכותי ומקפידים על ניקוזים טובים, גם אלו יפחיתו את הסיכוי לבעיות רטיבות ונזילות מסוגים שונים.

חלונות ודלתות

בנוסף, היום יש מגוון של פתרונות המסייעים למנוע כניסה של מים אל מבנים מסוגים שונים כמו בתים צמודי קרקע, גורדי שחקים למטרות מסחריות, בנייני מגורים, בתי מלון, מרכזי מסחר ועוד. הדגש על חלונות ודלתות אטומים למים מאפשר לשמור הן על איטום מיטבי והן מייצר מערכת בידוד התורמת לשמירה על טמפרטורה מאוזנת בתוך המבנה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: