5 עובדות על עישון שלא ידעתם וכדאי לכם לדעת

תוכן עניינים

כולנו יודעים כי עישון מזיק לבריאות, מעודד היווצרות של קשת רחבה של מחלות, הריח נצמד לבגדים, לעור שלנו, לשיער ואפילו לקירות. בשורות הבאות נציג בפניכם קצת מידע שלא כולם מודעים ויודעים אותו. קבלו 5 עובדות על עישון שלא ידעתם.

 

כמות הרעלים שיש בסיגריות

רוב ציבור המעשן יודע על כך שקיימים בסיגריה רעלים כמו זפת ועטרן. העניין הוא שאותם אנשים ממש לא יודעים כי בסיגריה אחת יש יותר מ- 4,000 סוגי רעלים שונים. למעלה מ-80 מהם מעודדים היווצרות של מחלת הסרטן.

 

אידוי בריא יותר מעישון ומסייע להיגמל מסיגריות

מעשנים רבים החלו לעבור מעישון סיגריות רגילות או עישון טבק לאידוי. מכשירים דוגמת וייפ החלו להימכר בחנויות המתמחות במוצרי עישון וטבק. ממחקרים שבוצעו בשנים האחרונות עולה כי אידוי מפחית משמעותית את כמות הרעלים שמגיעים לגוף הן מסיגריות והן מעישון קנאביס. הפעולה של אידוי קנאביס לא שורפת את החומר ולכן הרעלים לא נכנסים ישירות לגוף. בנוסף, נמצא כי מעשנים שעוברים לאידוי מצליחים להיגמל מהר יותר בהשוואה למעשנים הנרשמים לתכניות גמילה.

 

עישון בהריון והנקה

עישון בתקופת ההריון וההנקה מהווים סכנה הן עבור האם והן עבור העובר. עישון נמצא במחקרים כמעלה משמעותית את הסיכוי להיווצרות של מומים מולדים ולידות מוקדמות. בזמן הנקה פעולת העישון והחומרים שיש בסיגריות ובקנאביס משפיעים לרעה על כמות החלב.

 

קיים קשר בין עישון לסכרת

לא רבים מודעים לעובדה הזו, אבל עישון הוא אחד הגורמים הכי בולטים להיווצרות סוכרת.

 

הנזק הפיך

אמנם עישון גורם להמון נזקים בריאותיים לגוף שלנו אבל אם מפסיקים, הגוף מתחיל די מהר לנקות את עצמו. ככל שהזמן עובר, נגמלים מעישון מעידים על נתונים המראים על שיקומו של הגוף, תופעות הלוואי כתוצאה מגמילה פוחתות, אך עדיין חשוב לזכור כי הנזקים נשארים לאורך זמן.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: