מחפשים טיפול טבעי בבעיות עור? הכירו את צמחי המרפא

תוכן עניינים

יש מגוון די רחב של מחלות ובעיות הקשורות לעור שלנו כמו למשל אקנה, פטריית שמש, אטופיק דרמטיטיס, סבוריאה, פסואריאזיס ועוד. לכל בעיה יש את התסמינים והמאפיינים שלה שללא כל ספק פוגעים באיכות החיים של האדם הסובל ממנה. העור למעשה הוא לא רק כיסוי הגוף אלא מערכת שלמה האחראי על ויסות הטמפרטורה של גופנו, משטח הגנה מחדירה של חומרים ועוד. כל בעיה בעור יכולה להוביל לחוסר איזון גופני ונפשי גם יחד. מהו טיפול טבעי בבעיות עור?

תפקידי השכבות השונות של העור

  • אפידרמיס – שכבת העור העליונה, שכבה דקה המכוסה קריאטין המגן על העור מחומרים מזיקים.
  • דרמיס- מכוסה בקולטני כאב ומגע, שולחת שלוחות עד פני העור ומכילה בלוטות פונקציונליות, בלוטות חלב וזקיקי שיער.
  • שכבת שומן – מגנה על העור ממצבי חום וקור קיצוניים.

כיצד הרפואה הטבעית מטפלת בבעיות עור?

רפואה טבעית משלבת בין מגוון שיטות ותהליכים כמו טיפול מקומי נקודתי וטיפול פנימי. ניתן לשלב תכשירים שונים כמו הגנה לעור, לחות לעור, תכשירים לטיפל בבעיות ספציפיות, נוגדי דלקות ואפילו טיפולים מהרפואה המשלימה כמו טיפול דיקור ומגע לצד תזונה מאוזנת. הפורמולות כוללות בין השאר רכיבים נוגדי זיהום, מעוררי חיסון, חומרים אנטי פטריתיים, אנטי ויראלים, נוגדי גידול ונוגדי חמצון.

טיפול טבעי בבעיות עור – השלבים על פי הרפואה הטבעית

  1. אבחון מצב העור- שמים דגש האם יש כיבים, כתמים, הרחבה של כלי הדם, התקשות של העור, גלדים, פריחה, צלקות, קשקשת של העור, שלפוחיות ועוד.
  2. אבחון המערכת החיסונית – חלק גדול מהמחלות שבעור מבוססות על חוסר איזון של המערכת החיסונית ונוצרות כתוצאה מתהליכים אוטאימונים, אלרגיים ואף זיהומיים. לכן, לעתים יש צורך לאזן את הטיפול עם חיזוק המערכת החיסונית.
  3. התאמת טיפול – בדומה לטיפול באמצעות פרחי באך, רוקחים את הפורמולה והמוצרים המשלימים המתאימים בהתאם למצב העור והבעיה ממנה סובל המטופל.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: