פרחי באך לטיפול במגוון מחלות ובעיות רפואיות

תוכן עניינים

תמציות פרחי באך היא שיטת טיפול אשר מבוססת על ההנחה כי בלב כל מחלה, תסמין או בעיה יש מקור נפשי. השיטה פותחה על ידי ד“ר אדוארד באך שהיה חוקר אנגלי שחי בתחילת המאה ה-20. באך הבין כי לפרחי הצמחים בעזרת שיטת מיצוי ייחודית יש יכולת טיפולית קסומה והוא החל לחקור מצבים נפשיים שונים. לכל מצב נפשי הוא התאים תמצית פרחים או יותר במטרה לטפל באדם עם אותו דפוס אישיות או מצב נפשי. הוא ריכז בסך הכל 38 סוגים שונים של פרחים. את הפרחים הללו טובלים במי מעיין ומשהים בשמש לפרק זמן. השילוב בין השמש, המים והפרחים יוצר כוח אנרגתי רפואי מופל.

 

לאילו בעיות ניתן לטפל באמצעות פרחי באך?

צמחי באך משמשים לטיפול בקשת רחבה של בעיות לרבות בעיות קשב וריכוז, היפראקטיביות, קשיי הסתגלות, עייפות, מתחים, חרדות, לחץ, פוסט טראומה, מצבים ובעיות רגשיות, בעיות התנהגות ועוד.

איך זה עובד?

בתהליך האבחון מברר המטפל את מצבו הנפשי של המטופל. את האבחון הוא עושה על ידי ריאיון ושואל אותו שאלות הקשורות למצבי הרוח ולתפקוד היומיומי שלו. הטיפול כולל גם בדיקה גופנית. לאחר מכן בוחן המטפל באילו תמציות יש את ההתאמה הטובה ביותר בהתאם למצב הרוחני והנפשי של המטופל. המטפל בסוף הטיפול בונה פורמולת צמחי באך בהתאמה אישית עבור המטופל. לאחר מכן מקיימים פגישות למעקב, שמים דגש על התוצאות ואם יש צורך מבצעים שינוי בהרכב של התמציות.

 

לשיטה זו יתרונות רבים שכן היא מוכחת ואכן שיפרה והטיבה את חייהם של אנשים רבים – ילדים ומבוגרים, היא איננה מתנגשת עם טיפול תרופתי ולא גורמת לשום תופעות לוואי או תסמינים מיוחדים שכן מדובר בטיפול 100% טבעי.

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: