עיצוב בגדים באופן עצמאי – האם כדאי ואיך עושים את זה?

תוכן עניינים

נשים רבות חושבות ללמוד כיצד לעצב לעצמן את הבגדים שהן לובשות במטרה לחסוך זמן וללבוש על הגוף באמת את הבגדים שהן חולמות ללבוש. הרי בגדים הם חלק ממי שאנחנו, מהסטייל שלנו, אולי אפילו מעידים על האופי ועל האישיות שלנו.  אחת הסיבות לכך שתחום עיצוב בגדים באופן עצמאי וביתי הופך פופולארי וצובר תאוצה היא משום שלא תמיד אותן נערות ונשים מצליחות למצוא את הבגדים שהן אוהבות ברשתות האופנה. מי שיש לה חוש עיצובי ומחוברת לתחום האופנה רוצה ליצור לעצמה סטייל ייחודי ויוצא דופן.

 

עיצוב בגדים – אז איך עושים את זה?

בין אם את חולמת לעצב לעצמך בגדים של היום יום ובין אם בא לך ללמוד איך מעצבים שמלות לאירוע, עליך ללמוד את הבסיס וכמובן להצטייד באיך לא? מכונת תפירה ביתית. הפעם בחרנו להדריך אותך בעיצוב ותפירה של שמלה, הרי לכל פריט לבוש יש את השלבים שלו.

 

שלב ראשון גזירת הבד וקיפולים

את הבד שאותו בחרת (זו גם משימה בפני עצמה) צריך לגזור פעמיים. הגזירה הבסיסית תפקידה לשמש עבור החלק הקדמי של השמלה והשנייה מיועדת לגב. כאן יש חשיבות מאוד גבוהה לדיוק. לכן, חשוב לסמן את הקפלונים, את הקווים שמונחים על הכתף ואת המותן. כדאי להשתמש בעט מיוחד סימון נעלם ולהעביר את הקווים לצדה השני של השמלה בצורה מדויקת ומחמיאה לבד. לאחר מכן עלייך להניח את הקו הראשון על גבי הקו השני שהצד הימני של הבד מופנה לימין.

 

בשלב הבא צריך לתפור את הקו לאורך השמלה ולסיים את כל הקפלים בדיוק באותה נקודה. שוב חשוב כאן הדיוק. תוכלי להיעזר בסרטונים ביוטיוב הממחישים איך עושים את זה. טיפ קטן: חשוב לתפור את הבד עם חוט באותו צבע של הבד עצמו.

 

מתקדמות קדימה

לאחר שסגרת את הקפלים בצדו הקדמי של הבגד וגם בגב, קחי סרטן אלכסון וצרי מסילה בחלק השמאלי של השמלה. מסילה זו תשמש אותך בשלבים הבאים של תפירת השמלה להשחלת סרט עשוי גומי. כדאי לפרוס את הסרט על קו הסימון ולתפור אותו בשני הקצוות במה שנקרא תפר קצה. החלק שקופל צריך להיות מכוון לחלק הפנימי של הבד. לאחר מכן את צריכה לקחת את הסרט ולהקיף איתו את המותניים ולראות שהוא לא מהודק מדי. את צריכה להרגיש בנוח. לאחר מכן תוסיפי 2 ס“מ ותחתכי את הסרט לשניים. החלק הראשון את צריכה להשחיל בחלק הקדמי של השמלה ואת החלק השני בגב. טיפ קטן: תשמשי בסיכת ביטחון שתעזור לך להשחיל בקלות. בשלב הבא עלייך לחבר את הסרט בשני קצוות דרך התפרים של השמלה בעזרת סיכה. כעת שוב את צריכה לקחת את הסרט האלכסוני בכדי ליצור את הקו של השמלה. עלייך לפתוח רק אחד מתוך קווי הקיפול ולהניח אותו שהסרט בצד הימני של הבד. התפר בעצם אמור לעבור על הקו של הקיפול בצורה מדוייקת.

 

כמעט סיימנו

כעת קחי מגהץ וגהצי את התפר פעמים – פעם אחת למטה ופעם אחת למעלה. לאחר מכן תגהצי שוב כדי שהצד השני יתחבר לקצה של התפר. בשלב הבא נכין את השרוולים. צריך לעשות קיפול דק אך כפול כדי שהגימור יהיה מדויק ויפה. סגרי את הקיפול בתפר קצה.

 

שלב אחרון

חברי את הקו של הכתף ותפרי את החלק הצדי של השמלה. את צריכה לוודא שיש התאמה בין הקפלים בצד הקדמי לאחורי והניח את החלק האחורי על הקדמי כדי לתפור את צדי השמלה. חשוב לבדוק שחיברת את הגומי של שני הצדדים בדיוק באותו גובה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: