נדל"ן מניב – המדריך המקיף שיעשה לכם סדר

תוכן עניינים

נדל"ן מניב זהו בעצם נכס אשר ניתן להשכיר אותו לגורם אחר על מנת לקבל החזר הכנסה קבוע – אותו מכנים דמי שכירות. יותר ויותר אנשים משקיעים בסוגים שונים של נדל"ן מניב, זאת מאחר ומדובר על אמצעי לייצור הכנסה נוספת לכל דבר ועניין. המושג נדל"ן מניב ברובו מתייחס לנכס אשר נושא תשואה, כזה אשר מספק לבעליו הכנסה כספית קבועה ויציבה לאורך תקופת זמן ממושכת. בנוסף להיותו בעל ערך הון גבוה, נכס של נדל"ן מניב מייצר תזרים מזומנים לאורך כל תקופת החזקתו. אז מה עוד צריך לדעת על נדל"ן מניב וכיצד תוכלו להשתמש במידע הזה? בכתבה זו תוכלו למצוא את כל התשובות. 

 

מאפיינים של נכס נדל"ן מניב

לפני שאתם מחפשים אחר פרויקטים מרשימים כמו שתוכלו למצוא ב- myland.co.il, חשוב קודם לכן להבין כי לנכס מניב יש שני מאפיינים עיקריים:

  • בעל ערך הוני – מהווה עבור בעלי הנכס הון בפני עצמו, כזה אשר גובהו נקבע בהתאם לשווי של הנכס. 
  • נושא תשואה – מייצר עבור בעליו הכנסה נוספת, קבועה ויציבה באופן שוטף.

השקעה בנכסים מניבים מאפשרת לאלו המבצעים זאת לייצר תזרים מזומנים למשך כל תקופת החזק הנכס, כך שמדובר על אמצעי נהדר ליצירת איתנות פיננסית. אמנם, חשוב מאוד לציין כי נכסים מניבים אינם בהכרח רק נדל"ן למגורים – אלא כל דבר אותו תוכלו להשכיר – החל מדירות מגורים, משרדים ועד למחסנים וחניונים.

 

 

היתכנות כלכלית

אין ספק כי ההחלטה להתחיל ולהשקיע בנכסים מניבים למיניהם זו החלטה נהדרת, כזו אשר יכולה לשנות את המציאות הכלכלית שלכם במידה ותבצעו אותה נכון. אמנם, חשוב מאוד לבדוק לפני כל עסקה אם היא בכלל ריאלית עבורכם – כלומר, האם ההשקעה באמת תואמת את יכולותיכם הכלכליות. על מנת להבין זאת, חשוב לבדוק את ההון העצמי הנדרש להשקעה, את עלויות הכישה עצמה כולל מיסים, אגרות ודמי תיווך וגובה ההוצאות הנלוות לצד שוויו של הנכס בפני עצמו – זאת על מנת שתוכלו להבין האם מדובר על משהו שתוכלו לעמוד בו. 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: