איך מוציאים רישיון עסק? הנה מה שצריך לדעת

תוכן עניינים

אז החלטתם לפתוח עסק משלכם על מנת לתת שירות בתחום הספציפי שמעניין אתכם לכל הדורש. בעוד כי ישנם המון דברים שתצטרכו ללמוד באשר לתחום שסביבו נע בית העסק החדש שלכם, חשוב לציין כי חשוב לא פחות להבין איך מוציאים רישיון עסק. לשם כך, בכתבה זו, נסביר לכם איך מוציאים רישיון עסק, וכל מה שחשוב שתדעו מעבר על נושא זה וכל היוצא בכך.

 

רישיון עסק – מהו בדיוק?

לפני שתשאלו איך מוציאים רישיון עסק, או שתחפשו אחר נותני שירות אמינים שיוכלו לסייע לכם עם כל העניין הבטיחותי כמו תוכנית בטיחות אש וכדומה, נצטרך להבין קודם לכן בדיוק מהו רישיון עסק. ובכן, זהו רישיון אותו מעניקות הרשויות במדינה עבור בעלי עסק, וכך בעצם הן מתירות לו לנהל את העסק שלו במדינת ישראל כדין. אמנם לא כל סוגי העסקים במדינה צריכים להוציא רישיון מסוג זה, אך חשוב מאוד לציין כי במקרים בהם מדובר על סוגים מסוימים של עסקים המתוארים במסגרת דיני רישוי עסקים, זו חובה חוקית לכל דבר ועניין, ובעצם כל בית עסק מסוג זה שאינו הוציא רישיון פועל בצורה שהיא אינה חוקית.

 

 

אז מי צריך את זה?

כפי שנאמר קודם לכן, לא כל בעלי העסקים בישראל צריכים להוציא רישיון עסק על מנת להתחיל לפעול. בין העסקים המחויבים ניתן למנות קניונים, חנויות מזון ומסעדות, בתי אבות, בתי מלון, גני חיות, בריכות שחייה, עסקים בעולם הטיפוח והיופי (מספרות, סלוני שיער, מכוני קוסמטיקה, סטודיו קעקועים) וכן גם עסקים בעולם התרבות (בתי קולנוע, תיאטראות וכדומה). 

 

איך מוציאים רישיון עסק?

לפי הרפורמה שנכנסה לתוקף בשנת 2019, ישנו צורך להתאים בין גודל העסק לבין מורכבות התהליך של הגשת הבקשה עבור הרישיון. אמנם, חשוב מאוד להבין כי אין תהליך אחד שהוא רלוונטי עבור כלל סוגי העסקים שכן, כל מי שאמור לפתוח עסק מכל סוג שהוא שמצריך בקשה אמור ליצור קשר עם הרשות המקומית, על מנת שיוכל לקבל את כל המידע הרלוונטי עבור הוצאת רישיון עסק בתחום זה. 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: