טיפולים טבעיים – מתי כדאי להעדיף טיפולים טבעיים על תרופות?

תוכן עניינים

אין כמעט אחד שלא סובל מבעיה רפואית, תסמין, כאב כזה או אחר. אצל חלקנו מדובר במשהו שסתם מציק לנו ומונע מאיתנו להיות בשלווה ושקט נפשי, אצל אחרים מדובר בכאב כרוני אותו הם סובלים או סוחבים כבר שנים רבות ויש גם את אלה שפשוט נפגעים בהיבט של איכות חיים. אם ניסיתם הכל ושום דבר לא עובד, אולי שווה לפנות לעולם הרפואה האלטרנטיבית המציע מגוון רחב של טיפולים טבעיים. הטיפולים מתאימים לכל מי שסובל מבעיה פיזית, רגשית או שילוב של השתיים, לכל מי שמרגיש שהוא ניסה כבר ללכת לכל הרופאים והמומחים הקשורים לבעיה שלו ושום דבר לעשות, עבר בדיקות, טיפולי פיזיותרפיה ופשוט מרגיש מיואש.

 

אילו טיפולים טבעיים יעילים?

הטיפול הראשון ששווה לכם להכיר הוא דיקור סיני. גם אם ניסיתם דיקור והטיפול לא צלח, יכול להיות שלא בחרתם את המטפל המתאים או הטיפול המתאים. חשוב שתבחרו מדקר שמתמחה בסוג הבעיה הספציפית ממנה אתם סובלים בין אם זו בעיה אורטופדית, בעיה בראייה, סטרס מוגבר וכדומה. הטיפולים מתבצעים אחרי תשאול ואבחון מעמיק ואז המדקר למעשה קובע את האסטרטגיה שעל פיה הוא בוחר לדקר. חשוב לזכור כי טיפול אחד אינו מספיק ויש לעבור סדרה של טיפולים כדי לשפר את המצב ולהרגיש הטבה לאורך זמן.

לעתים, ניתן לשלב את הטיפול יחד עם צמח מרפא שמסייעים בחיזוק המערכות השונות והאיברים החלשים בגוף ותורמים לאיזון פיזי ונפשי. טיפולים טבעיים נוספים ששווה להכיר הם כל קבוצת טיפולי המגע כמו למשל שיאצו, טווינא, עיסוי רפואי, רפלקסולוגיה ועוד. יש גם טיפולים נוספים, חלקם מעולם הרפואה הסינית וחלקם מעולמות אחרים כמו למשל טיפול בטיפות פרחי באך, כוסות רוח וטיפול ייחודי המכונה ביופידבק.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: