מהו דיקור סיני ומתי מטפלים בעזרתו?

תוכן עניינים

עולם הרפואה המשלימה הוא עולם שלם ומגוון של טיפולים אישיים שמותאמים באופן אישי לכל מטופל ומטופל. שיטות הטיפול שנולדו והומצאו כחלק מהרפואה הסינית גורסות שעל מנת שבעיה רפואית כזאת או אחרת תגיע לכדי פתרון שלם ומושלם, יש צורך בטיפול הוליסטי גם של פנימיותו של האדם. הכוונה היא שלא מסתכלים רק על הפן הפיזי של הגוף, אלא גם הפן הפנימי: הנפש, הרגש והמחשבה. בראייה זו, הגוף והנפש חד הם ולא יוכל להתקיים זה ללא האחר. ברוב המקרים של בעיות רפואיות, כאשר ניגשים אל הרופאים של הרפואה המערבית הקונבנציונלית, הם לא בוחנים את מצבו האישי של אותו אדם, אלא מתייחסים אך ורק לבעיה הרפואית שבגינה פונים אליהם. התוצאה, על פי הרפואה האלטרנטיבית, היא טיפול חלקי בלבד ומתן טיפול שאינו הולם. אם בעיה רפואית פיזית נוצרה בשל עניין פנימי או בעיה נפשית – הרי אם לא מטפלים בשורש הבעיה אלא רק בתסמינים הפיזיים שלה – הרי שהיא תחזור ולא תיעלם. דיקור סיני הוא רק אחד מהטיפולים מבוססי הרפואה הסינית המקובלים והמוכרים כיום.

דיקור סיני

קצת על דיקור סיני

הדיקור הסיני, כשמו כן הוא, מבוסס על מחטים קטנטנות ועדינות שהמטפל נועץ במיקומים שונים בגופו של המטופל. ההנחה היא שהמחטים יאפשרו לזרימת האנרגיה להתחדש בתוך הגוף פנימה, אנרגיה שכנראה חסומה במיקומים אסטרטגיים ובשל חסימה זו נגרמות בעיות רפואיות שונות. הדיקור יכול להוות חלק בלתי נפרד מכל טיפול אלטרנטיבי ויכול לתת מענה לשלל בעיות, תסמינים או מחלות. מכיוון שהרופאה הסינית, כאמור, מבוססת רבות על הקשר בין הגוף לנפש – הדיקור עצמו משמש לא אחת לשם שחרור של מתח או לחץ נפשיים שהמטופל חווה, אפילו בלי שהוא חווה בעיה רפואית פיזית. אנשים רבים, שנותנים אמון רב ברפואה הסינית על שלל הטיפולים המגוונים ושיטות הריפוי שהיא מציעה, רואים בדיקור הסיני דרך לאפשר לאנרגיות הפנימיות של הגוף לזרום בצורה חופשית, ללא חסמים או מכשולים. כך, יוכלו להחזיר לעצמם את התחושה הכללית הטובה, את מצב הרוח המרומם וכמובן את הביטחון העצמי בעצמם ובגופם.

איך מתבצע טיפול?

חשוב לדעת שהמטפל לא מיד ניגש לביצוע הדיקור עצמו. יקדם לכך תהליך מעמיק של היכרות עם המטופל, הבנה מעמיקה אודות מצבו הגופני והבריאותי, מה הוא חש, האם הוא סובל מכאבים או חוסר נוחות ובאופן כללי – מה מביא אותו לפנייה לטיפול. בדרך זו, למטפל יהיה קל יותר להבין מה גורם להאטה בתפקוד שלו, או האם הוא מעוניין במעין טיפול תחזוקה למען עצמו ולמען השגרה שלו. כך יידע המטפל היכן יש למקם את אותן מחטים. לאורך הגוף כולו ישנם ערוצי זרימה של האנרגיה הפנימית. לאחר שהמטפל מבין מה היא אליו את המטופל, הוא יידע היכן להניח את המחטים. כך, הזרימה תתחדש – ואיתה גם התחושות הטובות והחיוביות של המטופל.

כיום, נעזרים בטיפולי הדיקור הסיני במגוון רחב של מצבים או בעיות רפואיות. אפשר להיתקל בהם בתהליכי הפסקת עישון, בטיפולי זירוז והשראת לידה ובמגוון בעיות אחרות. במקרים רבים, הדיקור עצמו מהווה חלק בטיפול, שכולל גם רקיחת תרופות מצמחי מרפא, או שימוש בכוסות רוח. ביחד, יכול המטפל להשיג מענה או פתרון טוב וכולל יותר למצב שבו נמצא המטופל. מה שחשוב באמת הוא להבין את הקשר ההדוק בין הגוף והנפש, ואיך סיוע של הדיקור בפרט – ושל רפואה אלטרנטיבית בכלל – יכול לתרום רבות גם לתחושה הכללית הטובה ולפתרון של בעיות רפואיות, שבמקרים רבים לא נמצא להם מענה אחר עד כה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: