טיפולים משלימים לסרטן שאתם פשוט חייבים להכיר

תוכן עניינים

לא מעט אנשים בעולם מתמודדים עם מחלת הסרטן – אחת המחלות הקשות ביותר בטבע, שנחשבת לאחת מסיבות התמותה הגדולות ביותר כיום בעולם. עבור אלו שמתמודדים עם מחלת הסרטן, מדובר על התמודדות לא פשוטה, ולרוב, שיטת הטיפול המוכרת ביותר בסוגי הסרטן השונים, זה טיפול באמצעות טיפול כימותרפי – אשר נחשב להרסני בפני עצמו ובעל השלכות רציניות על הגוף. אלא שכיום, קיימים מספר טיפולים משלימים לסרטן, ולא מעט בני אדם כיום בוחרים לעבור את טיפולים האלה. בשורות הקרובות, נבין לעומק מה הקשר בין הרפואה המשלימה לבין סרטן.

בתור התחלה – מה זה רפואה משלימה? כיצד היא שונה מהרפואה הטבעית?

הרפואה המשלימה היא רפואה אשר שמה לנגד עיניה עיקרון אחד מרכזי – על פי רפואה זו, ישנו קשר ישיר בין מצב נפשי של בן אדם, לעומת מחלות ותסמינים רפואיים שמופיעים אצל אותו האדם. כך למעשה, הרפואה המשלימה מייחסת למחלות רבות רגשות כמו – דיכאון, חרדה, פחד, וכיוצא בזאת. ברפואה המשלימה פותחה לפני שנים רבות בתרבויות רחוקות, וכיום מדובר על רפואה שהופצה לכל מקום בעולם. תוכלו לקרוא עוד על ההיסטוריה של הרפואה המשלימה תחת הקישור הבא – naturalvision.co.il.

 

קצת על מחלת הסרטן

אין כמעט אדם שלא מכיר אדם אחר הקרוב או רחוק ממנו, שלא חלה או חולה במחלה. מדובר במחלה אכזרית, כזו שנוטה להתפשט במקרים רבים, אך למזלנו היום, תודות לטכנולוגיה המתקדמת, בהחלט ניתן להתגבר עליה ולצאת ממנה ואף לחזור לחיות חיים נורמלים, תקינים ורגילים. בזמן המחלה וגם אחריה, הגוף חווה חולשה, יש המון תסמינים איתם החולים מתמודדים, כאשר הכל משתנה בהתאם לחולה, לסוג הסרטן, לרמה שלו ולפי משתנים נוספים. יש גם תופעות לוואי שמגיעות כתוצאה מטיפולים כמו טיפולי כימו או הקרנות. הקאות, בחילות, כאבים מסוגים שונים, נשירה, כל אלה ועוד מופיעים כחלק מהטיפולים הללו.

אילו טיפולים משלימים קיימים כנגד סרטן?

כפי שציינו בשורות הקודמות אשר קדמו לשורות אלה, הרפואה המשלימה היא רפואה שמקשרת בין הופעת מחלות, לדוגמת מחלת הסרטן, לבין מצבו הנפשי של המטופל. לכן, הרפואה המשלימה מעמידה מספר טיפולים רלוונטיים לאנשים שחולים במחלת הסרטן, אולם מדובר על טיפולים שמתעסקים בעיקר ברפואת הנפש, שלוותו של האדם, וכיוצא בזאת. להלן מספר טיפולים מובילים ברפואה המשלימה כנגד סרטן:

  • דיקור סיני
  • הומואיפותיה
  • רפלקסולוגיה וטיפולי מגע נוספים
  • נטורופתפיה לטיפול בסרטן
  • תזונה מותאמת אישית לחולי סרטן
  • צמחי מרפא
  • ועוד..

חשוב לזכור כי הרפואה המשלימה לא באה להחליף את הטיפולים הקונבנציונליים, אלא לתמוך בהם ולתמוך בחולה. טיפולים אלה מסייעים לחזק את החולה בזמן המחלה, לשקם את הגוף ולהפחית את הכאבים ושאר התסמינים מהם החולה סובל.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: