אישורי בנייה

תוכן עניינים

אין זה פשוט לבנות מבנה חדש בישראל או לבצע שיפוץ יסודי שכולל גם תוספות בנייה למבנה קיים. יש כמה וכמה אנשי מקצוע שצריכים לקחת חלק בתהליך הבנייה או השיפוץ על מנת לקבל את התוצאות שהלקוח מצפה להן. מעבר להתערבותם הפעילה של אנשי המקצוע גם בשלבי קבלת ההחלטות או קביעת המדיניות וגם בשלבי היישום והעבודות הלכה למעשה הידע והניסיון המקצועיים שלהם נדרשים כבר בשלבים מוקדמים יותר של הגשת בקשות שונות או קבלת אישורים שאי אפשר להתקדם בפרויקט בלעדיהם. על מנת לקבל את האישור לבצע עבודה כזאת או אחרת, בעיקר אישורי בנייה שיש להם השלכות ומשמעויות רציניות – צריכים אנשי מקצוע להיות אלה שייתנו אור ירוק לעצם הגשת הבקשה לאישור בנייה, כלומר שהם יבדקו את השטח ויכינו את התוכניות הנדרשות.

 

החשיבות של הגשת בקשות לאישורי בנייה

אי אפשר פשוט להתחיל לבנות דירות או בתים ללא קבלת האישורים המתאימים לכך, שכן יהיה מדובר בפעולה לא חוקית. חשוב והכרחי לקבל את אישורי הבנייה שהמשמעות שלהם היא שתוכנית הבנייה התבצעה על ידי אנשי מקצוע והרשות המקומית מאשרת את הבנייה העתידית. חובה שאנשי המקצוע ייתנו את חוות הדעת המקצועית שלהם ועל זה יתבסס המהנדס של הרשות המקומית ובכלל זה יועץ חשמל שהכין את השרטוטים והתוכניות ויעיד שהתוכנית מתאימה לאופי והשימוש במבנה המיועד ויחתום על פי הדרישות על מנת שהאישור יתקבל ללא עיכוב.

 

 

המשמעות של קבלת אישור בנייה

כאמור – המשמעות העיקרית של קבלת אישור בנייה קשורה לכך שזה אחד השלבים הנדרשים על פי החוק. אי אפשר לבצע אפילו פעולות קטנות שקשורות בשיפוץ או בבנייה לפני קבלת האישורים ועבודה עם אנשי מקצוע תבטיח שהאישורים יתקבלו ללא שום עיכוב או בעיה. אנשים רבים שמעוניינים לבצע שיפוץ או תוספות בנייה חוששים מהשלב של קבלת האישורים כי הם חוששים שלא יקבלו אותם או שעצם הבחינה של הבקשה תארך הרבה זמן, אך כאשר עובדים עם אנשי מקצוע אפשר להיות בטוחים שהם יידעו בדיוק מה לעשות ואיך לקדם את קבלת האישור.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: