פיקוח בניה או שיפוץ – כל מה שצריך לדעת

תוכן עניינים

כאשר אתם עומדים לקראת תהליך של שיפוצים או לחילופין, בניה – חשוב מאוד שתשכרו את שירותיו של מפקח על מנת שזה יוכל לסייע לכם לוודא כי הכל מתבצע בצורה הנכונה והמבנה תקין ועומד בכל התקנות הנדרשות. אולם, קיימים הרבה היבטים שחשוב לשים לב אליהם כאשר אתם בוחרים איש מקצוע שיעזור לכם עם פיקוח בניה, בעוד כי לא כולם יודעים כיצד לבחור נכון. אז איך בוחרים נכון כאשר מדובר על פיקוח בניה, ומה עוד עליכם לדעת באשר לנושא זה? במאמר הבא תוכלו למצוא כל מה שחשוב לדעת וכל היוצא בכך.

 

קצת רקע

לפני שתחפשו אחר קונסטרוקטור שיוכל לסייע לכם, עליכם להבין כי תהליך של בניה או שיפוץ הוא ללא כל ספק תהליך מורכב. רוב האנשים יעברו אותו רק פעם בחיים, זאת ללא כל ניסיון עבר שיוכל לסייע להם להבין איפה טעו ועל מה חשוב לשים דגש. מאחר ומדובר גם על פרויקטים אשר כרוכים בהוצאה כספית מאוד גדולה, חשוב מאוד להשקיע בהם, לוודא כי הם מתבצעים בצורה הנכונה ולערב בעלי מקצוע שונים – כאן בדיוק איש מקצוע של פיקוח בניה נכנס לתמונה.

 

 

מתי מזמינים שירותי פיקוח בניה?

ברוב המקרים, מקובל לקחת שירות פיקוח בניה כאשר הפרויקטים מתבצעים על ידי קבלנים או לחילופין, במקרים בהם מדובר על פרויקטים גדולים של שיפוצים כלליים אותם יעשו קבלני שיפוצים. בדרך כלל, במקרים בהם מדובר על פרויקטים בסדר גודל של 500,000 ש"ח ומעלה כדאי לקחת פיקוח בניה. למעשה, המפקח הוא זה המייצג אתכם בשטח ומהווה סמכות. תפקידו המרכזי הוא בעצם לפקח על תהליך הבנייה במלואו, זאת על מנת לוודא כי הכל מתבצע על הצד המקצועי ביותר, וכן גם בצורה הנכונה מבחינה חוקית – כך שתוכלו להיות בטוחים כי הכל נערך בהתאם לתקנות הרלוונטיות. על מנת לבחור נכון מפקח מקצועי שיוכל לסייע לקבלן ואף גם לתקן אותו במידת הצורך, חשוב מאוד לבחור איש מקצוע עם ידע נרחב וניסיון מעמיק בבניה ושיפוצים. 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: