חזיתות חכמות

תוכן עניינים

כאשר מדברים על חזיתות חכמות של בניינים או מבנים מתכוונים למה שהחזית עצמה משדרת כלפי חוץ ולמה שהיא גורמת למי שמביט בה לחשוב או להרגיש. הנחת היסוד היא שהחזית החיצונית היא תעודת הזהות של פנים המבנה ושל האנשים שנמצאים בתוכו ולכן החזית צריכה להיות מותאמת אישית במקרה אחד, או לשדר את הרוגע והנעימות ששוררים בפנים במקרים אחרים. מדובר בתחום רחב ומעניין שמשלב כמה ענפים – אדריכלות, בנייה, עיצוב פנים וכמובן הרבה מאד ראייה תעשייתית ושיווק. כאשר לקוח יגיע בפעם הראשונה אל משרד של בעל עסק אין ספק שהרושם הראשוני שיתגבש אצלו יהיה חשוב מאד ויהיה לו חלק גדול בקבלת החלטות שקשורות באותו העסק, כמו למשל האם ליצור התקשרות עסקית לטווח ארוך או שלא. ברגע שחזית הבניין עוזרת ביצירת רושם חיובי – זו התחלה בהחלט טובה.

 

איך בכלל מתחילים להתעסק בחזיתות חכמות?

מי שמנהל פרויקטים של הקמת בנייני מגורים או עסקים הוא זה שכעת הנושא של התקנת חזיתות חכמות יהיה באחריותו. באתר האינטרנט של חברת alcon.co.il אפשר לראות דוגמאות וגם להבין לעומק במה מדובר ומה התפקיד החשוב שהחזית ממלאה ביצירת אותו רושם ראשוני או בקביעת הדעה של מי שמסתכל על הבניין מרחוק. מדובר בתהליך עבודה שיכלול חשיבה מעמיקה וגם יהיו מעורבים בו כמה וכמה אנשי מקצוע. הרי אם ממילא צריך להחליט איך תיראה החזית החיצונית של הבניין הרי שכדאי שהיא גם תשחק תפקיד לא רק מבחינה עיצובית ומבנית אלא גם תתרום את תרומתה לדעה חיובית שהמבקרים יגבשו על הבניין כולו ועל הסביבה שלו וגם יבינו עוד לפני ההגעה לאן הגיעו. מדובר בתחום חדש יחסית בנוף אך ללא ספק בכזה שיתפוס תאוצה אט אט ואפשר יהיה לראות הרבה מאד בניינים שהחזית שלהם ייחודית, מושקעת ומותאמת אישית לדיירים שמאכלסים את הבניין.

 

חזיתות חכמות שמשפרות את היחס למבקר

אין ספק שעם הזמן אפשר יהיה לראות יותר ויותר חזיתות חכמות. אנשי עסקים ומי שמנהל בנייני משרדים רואים את הפוטנציאל העסקי הטמון בחזיתות אלה, בעיקר אם הסביבה או האזור שבהם הבניין ממוקם עלולים לגרום לחוות דעת שלילית או לרושם פחות חיובי מהרצוי. מדובר בפרויקט הנדסי מורכב ומעניין אך מכיוון שהתרומה שלו לעולם העסקים תהיה גדולה ומשמעותית הוא יתברר כשווה וככזה שכדאי להשקיע בו. מיטב אנשי המקצוע יתגייסו עבור כל בניין כדי ליצור עבורו את החזית שמתאימה לו, משווקת אותו כלפי חוץ ומזמינה את קהל המבקרים להגיע, לקבל שירותים ולדעת שהם נמצאים בידיהם הטובות של מומחים בתחומם. זו המטרה של החזית החכמה וללא ספק יש לה הרבה תרומה להצלחתם של לא מעט משרדים ובתי עסק.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: