חתונה ביתית מושלמת – זולה ומפוארת

תוכן עניינים

זוגות רבים שרוצים להתחתן ומתחילים את שלב התכנונים מחפשים רעיונות מקוריים שבעזרתם אפשר יהיה להפוך את החתונה שלהם למיוחדת, ייחודית, מקורית וכזאת שתשקף בדיוק אותם ואת מי שהם. לא לכולם מתאים אירוע גדול עם מאות מוזמנים ויש לא מעט זוגות בשנים האחרונות שמחפשים משהו אחר. לא בכדי – רבים מהם בוחרים חתונה ביתית. הם רוצים לנדור נדרים זה כלפי זו במקום שהוא הבית שלהם, שבו מתקיימים החיים שלהם ושבו הם רוצים להקים את המשפחה שלהם. לשם כך צריך לחשוב היטב על רשימת המוזמנים שלבטח תהיה מצומצמת וכמובן לקחת בחשבון את כל האלמנטים הרגילים של הפקת אירוע – רק בקנה מידה קטן של בית שגרים בו ומספר מוזמנים קטן יותר. חתונה ביתי יכולה להפתיע ולהיות אירוע מרגש ומשמח הרבה יותר מאירוע המוני שיש בו הרבה מוזמנים.

 

איך מארגנים חתונה ביתית?

מה שצריך בעיקר לחשוב עליו הוא הציוד שצריך שיהיה בבית בשביל האירוע – האם כל מה שיש מבחינת כסאות, שולחנות וכלי אוכל יספיק או שמא כדאי לחשוב על שכירת ציוד שיתאים לאירוע. כך אפשר להפוך את הבית או הדירה לאולם אירועים קטנטן שייראה בדיוק כמו שהזוג הנרגש רוצה שייראה. יתכן ויהיה צורך לחפש שירות של השכרת מקרר על מנת לאחסן בקירור את המנות האחרונות או הקינוחים עד לשלב שבו מוציאים אותם להנאתם של החברים והאורחים. כיום אפשר להתרשם מחברות שמשכירות את כל הציוד הדרוש לאירועים ואין ספק שיש בזה הקלה גדולה ומתן האפשרות לזוג עצמו להתעסק בדברים אחרים שבהם הרבה יותר נדרשת תשומת הלב שלהם לפרטים חשובים.

 

איך מפיקים חתונה ביתית מושלמת?

מכיוון שכיום יש יותר ויותר ביקוש לארגון של חתונה ביתית הרי שמומלץ תמיד להתרשם מהדרך שבה עשו את זה לא מזממן חברים, מכרים או בני משפחה. העקרונות שצריך לקחת בחשבון הם מציאת מקום לישיבה נינוחה ומרווחת עבור האורחים, בחירת מקום לקיום טקס החופה, הכנה של התפריט שרוצים להגיש בחתונה וכמובן כל מה שיש ורואים באירועי חתונה אחרים – מזכרת שנותנים לאורחים, הזמנת צלם שיפיק גם מגנטים של האורחים או רק יצלם תמונות שיישארו עבור החתן והכלה, צריך למדוד ולבחור בגדים וכמובן טבעות ומלל שיתאים לחתן והכלה לטקס החופה. ברגע שהנושא של השכרת ציוד כבר לא מהווה עניין שצריך לטפל בו או להתעסק בו הרי שנותרים להם די זמן ואנרגיות לטפל בנושאים שיהיו עבורם מהותיים יותר. חשוב מאד לזכור כל הזמן שהחתונה היא הזדמנות לחלוק אהבה וחברות עם האורחים, שהם חברים טובים וקרובים ואת זה אפשר לעשות גם בצורה מינימליסטית.

 

 

הייחודיות של חתונה ביתית מצומצמת ואינטימית

יש מי שמרגיש שהוא הולך לאיבוד באירועים גדולים ולכן חתונה ביתית בקנה מידה קטן, שיש בה מספר מועט יחסית של אורחים היא בדיוק מה שיתאים לו. האינטימיות, הקרבה לכל אחד ואחת מהאורחים שהוזמנו, האפשרות שלא להזמין אנשים מתוך צורך או חובה ולהתרכז במי שבאמת רוצים שיהיה בחתונה וייקח חלק באירוע כל כך משמח ומרגש. זו המהות של אירוע קטן וכאשר הוא מתקיים בבית שבו החתן והכלה מתגוררים – הרי שיש בזה גם משהו סמלי. זה הבית, זה המקום שבו האהבה פורחת, כאן החברות העמוקה והחזקה עומדת כעת להתחזק אפילו יותר. מסיבות אלה אפשר כיום לראות יותר ויותר חתונות ביתיות ומצומצמות.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: