מטאוורס – הטרנד החדש שכובש את העולם

תוכן עניינים

אפשר לומר שבשנת 2023 – הטכנולוגיה צפויה להגיע לכיוונים לא צפויים. אין כמעט שבוע שאנחנו לא שומעים על אפליקציה ייחודית, תוכנה שעושה פלאים או המצאה בלתי רגילה. אחת המושגים שרובנו נחשפים אליהם אבל לא תמיד יודעים עד הסוף מהי אומרת הוא מטאוורס. בשורות הבאות נציג בפניכם מה זה אומר ואיך התחום המטורף הזה צפוי לשנות גם את החיים שלכם.

 

מאיפה הכל התחיל?

נראה שהתחום הזה התחיל להתפתח ברגע שחברת פייסבוק משנה את השם שלה למטה, מה שמשווק מחדש לגמרי את הרשת החברתית פייסבוק. המטרה היא בעצם ליצור איחוד בין המציאות הוירטואלית לרבות מציאות VR, מציאות AR לצד כל מה שקורה בדיגיטל, לבין המציאות שלנו הקיימת. מסתבר שמה שנראה כי התחיל בתור טרנד או מוצר זמני, הופך לסוג של מהפכה שתשנה לגמרי את כל ההתנהלות היום יומית של כולנו. המושא מטאוורס משלב בין שתי מילים – מטא ויוניברס. כלומר ”יקום על“. הכוונה היא להסתכלות על מרחב וירטואלי תלת מימדי משותף, בו כל אחד ואחת מאיתנו יוכלו לבצע מגוון רחב של פעולות כמו ביצוע תהליכים כלכליים, תקשורת אחד עם עם השני, פעולות הקשורות למשחק, עבודה, ביצוע קניות ועוד. לא מדובר באפליקציה או תוכנה, אלא בחזון של ממש, תחום רחב שמתחיל להיכנס לחברות המוכרות והמובילות ביותר בעולם.

 

לאן התחום הזה הולך?

חברת המשחקים הוירטואלים רובלוקס, יצרה פיתוח מטאוורס משל עצמה והיא אחת החברות שהכניסו כל מיני עקרונות לתחום פורץ הדרך הזה. תוך כדי משחק, השחקנית יכולים ליצור עולמות תוכן משל עצמם ולצפות בהופעות חיות תוך כדי שהם משחקים.

 

 

אם עד לפני המטאוורס, היה קל לנו מאוד לעשות הבחנה בין העולם הפיזי לבין העולם והמרחב הדיגיטלי וירטואלי, מעכשיו, נראה שהפערים האלה הולכים ומצטמצמים. האינטרנט יפרוץ מחדש, וכל אחד ואחת מאיתנו צפויים להפוך להיות חלק בלתי נפרד מהאינטרנט. הפער הזה שכולנו מכירים, הולך ונסגר. מטרת העל של המטאוורס היא שילוב בין המרחב הפיזי – החיים המציאותיים בהם אנחנו חיים, לבין העולם הוירטואלי. בסופו של יום, נוכל לעשות כמעט כל פעולה שאנחנו רגילים לעשות בחוץ, דרך האינטרנט, המחשב, הסמרטפון.

 

לפיתוח החדשני הזה, כמובן יש יתרונות וחסרונות, צפוי שכולנו עוד נשמע לא מעט על התחום הזה, ובינתיים, אפשר ללמוד על התחום דרך משחק המחשב מיינקראפט של חברת מיקרוסטפט – המבוסס על משחק הלגו שכולנו מכירים ובו השחקנים יכולים לבנות כל מ השבא להם. בנוסף, יש את חברת רובלוקס ששיתפה פעולה עם המותג VANS ואלו יצרו ביחד מרחב וירטואלי המדמה סקייטפארק ובו כל שחקן יכול ללבחור את הציוד החדש של המותג ולהתנסות בו. זו גם ההזדמנות שלכם להתחיל להכיר את הפיתוחים החדשניים של התחום ולהבין האם אתם מתחברים ולאן זה לוקח אתכם.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: