האם יש דבר כזה משכנתא הפוכה?

תוכן עניינים

היציאה לגמלאות מהווה עבור אנשים רבים סוג של נקודת מפנה. לא פעם אנו שומעים על זוגות שיוצאים בקרוב לפנסיה ומתקשים לשמור על רמת החיים אליה התרגלו. בדיוק בשביל זה נועדה משכנתא הפוכה. הלוואה זו מתאימה לבני 60 ומעלה. היא בעצם מאפשר לנו לעשות שימוש בשווי הבית, או בחלק משווי הבית, במטרה לשמור על אותה רמת חיים אליה התרגלתם.

ההלוואה מיועדת לכל מטרה, בין אם זה שיפוץ בבית, כיסוי המינוס והחזר חוב, מעבר לבית דיור מוגן, הוצאות רפואיות, רכישת דירה עבור ילדכם ועוד. הבית מהווה מכשיר פיננסי מעולה ובהחלט ניתן ליהנות ואף לשדרג את איכות החיים מבלי לפגוע בזכות שלכם על הנכס.

משכנתא הפוכה

יתרונות למשכנתא הפוכה

למשכנתא הפוכה יתרונות רבים: למשל, היא ניתנת הן לזוג והן ליחיד. באמצעותה ניתן לשמור על בעלות הנכס במלואו ולהמשיך לגור בו כמה זמן שרק תרצו. בכסף שתקבלו תוכלו לעשות שימוש לכל מטרה. בכל חודש תוכלו לשלם את הריבית שהצטברה. במידה וקיבלתם סירוב למשכנתא מהבנק או כל גוף פיננסי אחר, מומלץ לפנות אל יועץ משכנתאות למסורבים שיסייע לכם לקבל את המשכנתא למרות הקשיים בתנאים אולטימטיביים.

כמה כסף אפשר ללוות?

סכום המשכנתא תלוי בגיל שלכם ובתזמון לקבלת ההלוואה. במקרה שזוג מגיש בקשה להלוואה, ההתייחסות תהיה לצעיר ביניהם. ניתן ללוות מ-15% אחוז מערכו של הבית החל מגיל 60 ועד 50% בגיל 90 ומעלה. כל תנאי ההלוואה מפורטים בהתאם לסכום שנלקח ובהתאם לצורך של הלווים. כאמור, ההלוואה מתאימה לבני 60 ומעלה שיש בבעלותם דירה או בית. הנכס משמש בתור בטוחה עבור הבנק או הגוף המממן.

אך נוסף על כל זאת, ניתן לבצע גם קניית דירה ללא הון עצמי וישנן כמה דרכים לכך.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: