תסמונת קופרולליה – מה זה ואיך ניתן לטפל?

תוכן עניינים

בחודשים האחרונים חלה עלייה במודעות לגבי תסמונת טורט בשל ילדים ובני נוער שבחרו להיחשף ברשתות החברתיות ובמדיות השונות, במטרה להעלות תחושת האמפתיה בקרב הציבור ולעודד את קבלת השונה. אחד המאפיינים של טיקים באופן כללי ושל תסמונת טורט בפרט נקרא תסמונת קופרולליה. מדובר במצב שבו ילדים ובני נוער מביאים לידי ביטוי מילים שאינן מותאמות לתפיסות החברתיות המקובלות כמו למשל קללות או אמירות גזעניות. לרוב, ילדים ובני נוער הסובלים מקופרולליה יעשו שימוש במילים וביטויים שלא מקובל לומר במסגרות חברתיות שונות. הם יעליבו, יצעקו ויש אשר יכנו אותם  ”חסרי טקט“.

 

האם לכל מי שיש תסמונת טורט יש גם תסמונת קופרולליה?

בניגוד, למה שאנשים רבים חושבים, לא מדובר בתסמין העיקרי של תסמונת טורט. רק עשרה אחוזים ממה שסובל מתסמונת טורט, מבטא גם קופרולליה. לעומת זאת, עוויתות בפנים, נפוצות יותר.

 

איך ניתן לטפל בתופעה?

אחת הדרכים הטובות ביותר לטפל בתסמונת קופרולליה באופן כללי ובטיקים בפרט היא באמצעות רפואה אלטרנטיבית. לרפואה הסינית יש מגוון רחב של יתרונות. ראשית כל, ניתן לטפל בילד לפי המאפיינים שלו כמו גיל למשל, התדירות של התסמינים אותם הוא חווה והעוצמה שלהם ואף ניתן להתאים את הטיפול לטיפולים אחרים אותם הוא עובר. למשל, הרבה ילדים ובני נוער מקבלים טיפול משולב של דיקור סיני, התאמות ייחודיות בתזונה ונטילת צמחי מרפא איכותיים. אחד הגורמים המשפיעים על הופעה של טיקים קשור ללחץ ולכן הרפואה הסינית נותנת מענה מעולה לזה. באופן כזה, המטפל תוך מספר טיפולים מצליח להביא את גוף הילד לאיזון ולהפחית באופן ניכר את הופעת התסמינים ואת עוצמתם. כמובן, שכאשר בוחרים מטפל, עדיף לבחור באדם המתמחה בטיפול בתסמונת טורט ומומחה ברפואה סינית.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: